Zatvori

Fenerbahče siguran protiv Bamberga, Himki od Žalgirisa

Fenerbahče siguran protiv Bamberga, Himki od Žalgirisa Izvor: Gray Mortimore/Getty Images

U prvom meču 22. kola Evrolige odigranom u petak, Fenerbahče je bio bolji od Bamberga. Himki je kao gost savladao Žalgiris.

Željko Obradović, Fenerbahče Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Fenerbahče je do pobede protiv Bamberga došao rezultatom 77:69 i tako zabeležio 15. trijumf u ekitnom košarkaškom takmičenju.

Tim Željka Obradovića je bio bolji sve vreme, gradio i čuvao prednost do konačne pobede. Sve vreme je Fenerbahče vodio sa više od 10 poena prednosti, a Bamberg je samo pred kraj uspeo da samnji zaostatak na osam poena.

Jan Veseli je bio glavni igrač Fenerbahčea u ovom duelu koji je završio sa 26 poena i na to dodao 11 skokova za dabl - dabl. Dvocifren učinak imao je i Marko Gudurić koji je postigao 10 poena i imao dva skoka i isto toliko ukradenih lopti. Nikola Kalinić je za nešto više od 12 minuta na parketu postigao pet poena uiz dva skoka i tri asistencije.

U ekipi Bamberga najefikasniji je bio Dejan Musli koji je postigao 18 poena uz osam skokova. Dvocifreni su bili i Danijel Heket sa 11 i Riki Hikman sa 10 poena.

Fenerbahče u narednom kolu dočekuje Armani, a Bamberg će biti domaćin Crvenoj zvezdi.

Leo Vesterman Izvor: Turkish Airlines EuroLeague
Leo Vesterman

Žalgiris je pred svojim navijačima poražen od Himkija koji je do trijumfa stigao rezultatom 84:74.

Žalgiris je bolje otvorio meč i posle prve četvrtine vodio sa 11 poena, ali je na poluvremenu ta predost bila samo jedan poen. U drugom poluvremenu je Himki zaigrao agresivnije i u odbrani i u napadu i to je Barcokasovom timu donelo pobedu.

Po 20 poena postigli su u pobedničkom timu Aleksej Šved i Antoni Gil, a 17 je dodao Tajler Hanikat. Marko Todorović je pomogao sa osam poena, a Stefan Marković je postigao dva poena uz jedan skok i osam asistencije.

U Žalgirisu je nabolji bio Brendon Dejvis sa 15 poena, po 13 su postigli Kevin Pangos i Aksel Tupan. Vasilije Micić je meč završio sa dva poena.