Zatvori

Prvenac Kutinja, Barsa u finalu Kupa Kralja

Poznati su finalisti Kupa Kralja. Sevilji će u borbu za trofej izaći trostruki uzastopni pobednik Barselona, koja je i u revanšu polufinala na Mestalji savladala Valensiju 2:0, a prvi gol u katalonskom klubu postigao je Kutinjo.

Kutinjo Izvor: Alex Caparros/Getty Images

Brazilac koji je u ovom prelaznom roku došao iz Liverpula, ušao je u igru na početku drugog poluvremena i već u 49. sjajno reagovao na dodavanje Luisa Suareza i u padu sjajno zahvatio loptu uhvativši golmana Domeneka na krivoj nozi, za prvi gol u dresu novog kluba. Već tada je bilo jasno da će Slepi miševi teško do finala, jer su i u prvom meču poraženi 1:0, pa su im trebala tri gola. Na kraju su samo uspeli da prime i drugi, a strelac je u 82. minutu bio Ivan Rakitić.

Barselona će se u finalu sastati sa Seviljom, koja je bila bolja od Leganesa. Ove dve ekipe sastale su se samo jednom u finalu i to pre dve sezone kada je Barselona slavila 2:0 posle produžetka.

Tagovi: Barselona , Valensija