Zatvori

EP futsal: Španci u finalu posle penala

Futsaleri Španije plasirali su se u finale Evropskog prvenstva pošto su u polufinalu posle velike borbe i penala slavili protiv Kazahstana 6:5.

Futsal Izvor: Sascha Steinbach/Bongarts/Getty Images

U Areni Stožice u Ljubljani viđena je velika borba dostojna borbe za finale šamponata Evrope.

Kazahstanci su poveli golom Tajnana u osmom minutu duela.

Španija je do izjednačenja stigla autogolom Jesenamanova u 16. minutu, a samo tri minuta kasnije Tolra je bio precizan za vođstvo aktuelnih šampiona Evropa.

Kazahstancima je izjednačenje doneo Igita u 25. minutu, a u istom minutu do novog vođstva na meču selekcija Kazahstana stigla je golom Takua.

Nije dugo trajalo slavlje Kazahstanaca, pošto je Hoselito izjednačio samo četiri minuta kasnije, a u Pola je bio precizan u 34. minutu a vođstvo Španije 4:3.

Ipak, nisu se predavali futsaleri Kazahstana, pa je Junior u 39. minutu pogodio za produžetke.

I u dodatnih pet minuta je viđena velika borba.

Migelin je u 43. minutu pogodio za novo vođstvo Španaca 4:3, ali su Kazahstanci još jednom pokazali zbog čega su u polufinalu. Mrežu Španaca za 4:4 zatresao je Žamankulov u 48. minutu.

O drugom finalisti EP u Ljubljani odlučili su penali.

Tragičar utakmice bio je strelac prvog gola za Kazahstan Tajnan koji nije bio dovoljno precizan sa bele tačke.

Za Španiju su u odlučujućim momentima pogađali Migelin, Ortis i Lin, dok je za Kazahstan jedini precizan iz penala bio Peršin.

Španija se do sada samo dva puta nije plasirala u finale Evropskog prvenstva, a titulu šampiona pokušaće da odbrani protiv selekcije Portugala u reprizi finala iz 2010. godine u Mađarskoj.