Kup: Ajntraht izbacio Majnc, Šalke bolji od Volfsburga

Fudbaleri Ajntrahra iz Frankfurta plasirali su se u polufinale Kupa Nemačke, savladavši Majnc 3:0. Među najboljih osam je i Šalke, nakon trijumfa nad Volfsburgom 1:0.

Izvor: Simon Hofmann/Bongarts/Getty Images

Prvi gol viđen je u 17. minutu, kada je Ante Rebić iskoristio veliku grešku golmana Renea Adlera, a asistent je bio Marijus Volf.

U 29. lokalnom derbiju nismo videli veliki broj šansi i atraktivan fudbal, a ekipe Nika Kovača je prošla dalje pre svega zahvaljujući greškama protivničkih igrača.

Vođstvo Orlova povećao je štoper Majnca Aleksander Hak koji je postigao autogol u 53. minutu.

Konačan rezultat postavio je Omar Maskarel koji je iskoristio novi kiks Haka u 62. minutu.

Srpski internacionalac Luka Jović je ušao sa klupe za Ajntraht u 63. minutu, umesto strelca Rebića. Do kraja meča gosti su uspeli da zarade crveni karton, isključen je Dani Laca.

Šalke je bio bolji od Volfsburga na svom stadionu, gol za trijumf postigao je Gvido Burgštaler u desetom minutu.

Za tim iz Gelzenkirhena ceo meč je odigrao Matija Nastasić.

Tagovi: Bajern Minhen