Tander protutnjao kroz Ouklend, Lejkersi ubedljivi

Tander protutnjao kroz Ouklend, Lejkersi ubedljivi Izvor: Thearon W. Henderson/Getty Images

Košarkaši Oklahoma Siti Tandera deklasirali su Golden Stejt Voriorse na gostovanju rezultatom 125:105 u poslednjoj utakmici programa u NBA ligi u noći između utorka i srede.

Aktuelni šampion nijednog trenutka nije poveo protiv raspoloženih gostiju koje su predvodili Pol Džordž i Rasel Vestbruk. Voriorsi su se relativno držali do kraja prve četvrtine, a potom nisu uspeli nijednom da se vrate na jednocifreni zaostatak.

Jedan od glavnih razloga za loše izdanje Voriorsa je i to što je jedino Kevin Durent imao pristojan procenat šuta, dok su Stef Kari i Klej Tompson potpuno zakazali po tom pitanju. Nije im pomoglo ni to što je Drejmond Grin zaradio dve tehničke, pa tako i isključenje u poslednjoj četvrtini.

Na drugoj strani, Džordž i Vestbruk nisu imali sjajan šut, ali su zajedno postigli 72 poena, što je više nego Durent, Kari i Tompson zajedno.

Džordž je utakmicu završio sa 38 poena, šest ukradenih lopti i pet skokova, dok je Vestbruk imao 34 poena i po devet skokova i asistencija. Tander je, inače, u drugom poluvremenu bio bez Karmela Entonija, koji je doživeo povredu skočnog zgloba.

Na drugoj strani, Durent je postigao 33 poena, uz šest skokova, Kari je dodao 21 poen i po pet skokova i asistencvija, dok je Tompson imao 12 poena.

Voriorsi uprkos porazu i dalje drže prvo mesto na Zapadnoj konferenciji sa 41 pobedom i 12 poraza, dok je skor Tandera 30/24.

U istom terminu, Los Anđeles Lejkersi su bili ubedljivi protiv Finiks Sansa 112:93. Dva tima su vodila veliku borbu do kraja treće četvrtine, kada je domaćin uspeo da se odvoji i dođe do sigurnog trijumfa.

Najbolji u redovima Lejkersa bio je Brendon Ingram sa 26 poena, dok je Džulijus Rendl dodao 21 poen i osam skokova.

Kod Sansa, Ti Džej Voren je upisao 24 poena i šest skokova, dok je Džoš Džekson imao 16 poena i deset skokova. Hrvatski košarkaš Dragan Bender utakmicu je završio sa osam poena, šest skokova i četiri asistencije.