Zatvori

Kolaps Čelsija u finišu - Stršljeni nemilosrdni

Kolaps Čelsija u finišu - Stršljeni nemilosrdni Izvor: Julian Finney Getty Images Sport
Votford i Brajton

Fudbaleri Votforda savladali su Čelsi kod kuće rezultatom 4:1, u poslednjem meču 26. kola Premijer lige, a tri od četiri pogotka u mreži šampiona viđena su u samom finišu meča.

Čelsi je u drugom meču u nizu razočarao - posle ubedljivog poraza od Bornmuta u prošlom kolu (3:0), ponovo je deklasiran od ekipe iz sredine tabele.

Da će ovo biti mukotrpan meč za goste, znalo se već u 30. minutu, kad je Čelsi ostao sa igračem manje, pošto je Bakajoko dobio drugi žuti karton (prethodni zaradio u 25).

Brojčanu prednost Stršljenovi su iskoristili već do poluvremena, dubinsku loptu je poslao Janmat, Delofeu je pao u šesnaestercu posle kontatka sa Kurtoom, a sudija Majk Din je pokazao na penal - siguran izvođač bio je Troj Dini.

Taj rezultat je bio aktuelan sve do 82. minuta, kad je Azar izveo pravu minijaturu i preciznim udarcem sa dvadesetak metara savladao Karnezisa. Tada se činilo da će Plavci uspeti da izbegnu poraz, međutim, samo dva minuta kasnije Janmat je ušao sa desne strane, odigrao dupli pas sa Pereirom i rutinski zatresao mrežu. Pitanje pobednika bilo je rešeno u 88. posle gola na ovom meču sjajnog Delofeua, a konačan rezultat postavio je Pereira u 90+1. minutu.

Zanimljivo, to je prva pobeda Stršljenova nad Čelsijem od 1999. godine u Premijer ligi i oni su sada 11. na tabeli sa 30 bodova. Sa druge strane, Plavci su četvrti sa 50.

Pogledajte rezultate i tabelu Premijer lige.

Tagovi: fk votford , Čelsi