Kveri ipak prejak za Đerea, SAD vode 1:0

U prvom meču okršaja prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa između Srbije i SAD Sem Kveri savladao je Lasla Đerea 3:1, 6:7, 6:2, 7:5, 6:4 i tako doveo Amerikance do prvog poena.

Laslo Đere Izvor: Dennis Grombkowski, Getty Images Sport

Početak je bio kao iz sna za navijače iz Niša. Đere je odlično servirao, nije se u prvom setu suočavao sa brejk loptom i došao je do taj brejka. Na samom startu je napravio mini brejk, a do kraja je sigurno servirao i dobio ga 7:4 za 1:0 u setovima. Ipak, bilo je samo pitanje vremena kada će 12. igrač sveta proigrati, a to je učinio u drugom, gde je sa dva brejka lagano došao do 6:2 i izjednačenja u setovima.

Preloman je bio treći set. Đere 88. na svetskoj listi oporavio se od debakla u drugom, uspeo je da spasi čak četiri brejk lopte na startu i od tada je bio siguran na servisu sve do 11. gema. Tada je Kveri došao do prve brejk lopte od tog prvog gema i odmah je iskoristio za 6:5. U narednom gemu je sigurno servirao i došao do 2:1. Gubitak trećeg seta ostavio je traga na umornog Đerea. Amerikanac je već na startu četvrtog seta došao do brejka, koji je prelomio ovaj set. Do kraja je sigurno servirao, a poslednju šansu da se vrati u set Đere je imao u osmom gemu, kada je imao dve brejk lopte. Ipak, nije ih iskoristio a Kveri je dobio taj set 6:4 i na kraju doveo Amerikance u vođstvo.

U drugom singlu prvog dana sastaju se Dušan Lajović i Džon Izner.