Hrvatska teško do petog mesta na EP

Hrvatska teško do petog mesta na EP Izvor: Martin Rose, Getty Images
Hrvatska - Češka

Rukometna reprezentacija Hrvatske pobedila je u Zagrebu državni tim Češke rezultatom 28:27, čime je učešće na Evropskom prvenstvu, čiji je bila domaćin, završila na petom mestu.

Izabranici selektora Lina Červara su posle prvih 30 minuta imali prednost od šest golova razlike (16:10), ali su Česi utakmicu doveli u neizvesnu završnicu, koju su na kraju ipak izgubili.

Hrvati su pred polupraznom "Arenom" izborili pobedu, iako je na kraju viđena drama kada su u poslednjem minutu Česi predvođeni Zdrahalom prišli na gol zaostatka. Češka je tada napravila seriju od tri gola, ali je za Hrvatsku pogodio Horvat, dok je na kraju samo uspeo da smanji Milan Kotrč.

Najbolji pojedinac utakmice bio je hrvatski golman Ivan Stevanović, koji je imao 13 odbrana.

Zlatko Horvat je predvodio Vatrene sa deset golova, pet pogodaka je postigao Igor Karačić, dok su četiri puta mrežu Češke zatresli Manuel Štrlek i Luka Stepančić.

Najefikasniji u timu Češke bio je Ondrej Zdrahala sa 13 golova, dok je Stanislav Kašparek imao šest golova.

U polufinalu Evropskog prvenstva igraju Francuska - Španija i Danska - Švedska.