EP: Francuzi eliminisali Hrvate, Španci ispred Nemaca

EP: Francuzi eliminisali Hrvate, Španci ispred Nemaca Izvor: Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Rukometaši Hrvatske porazom od selekcije Franuske 30:27 nisu uspeli da se plasiraju u polufinale prvenstva Evrope čiji su domaćini.

Hrvatskoj je u u prepunoj zagrebačkoj "Areni" biodovoljan i remi za prolaz među četiri najbolja tima, međutim aktuelni prvaci sveta nisu želeli da kalkulišu i savladali su "kauboje" sa 30:27 (19:13).

Francuska je sa maksimalnih 10 bodova osvojila prvo mesto u grupi 1, dok će u polufinale i reprezentacija Švedske, koja je imala isti broj bodova kao i Hrvatska i Norveška, ali i najbolju gol razliku.

"Petlovi" su sve vreme kontrolisali dešavanja na terenu, a kada su u finišu prvog poluvremena poveli sa 6 golova razlike bilo je jasno da će ekipa Lina Červara teško moći da se vrati. Hrvati su golom Luke Cindrića u 53. minutu došli do 26:25 i vratila se nada da mogu da osvoje toliko željeni bod, međutim, Luka Karabatić je postigao dva od sledeća tri gola za svoj tim i obezbedio nedostižnih 29:26 na nešto više od dva minuta pre kraja.

Nedim Remili je sa 6 golova bio najefikasniji, Kentin Mae je postigao 5, a Dika Mem i Luka Karabatić po 3 pogotka. U domaćem timu Manuel Štrlek je prednjačio sa 6 golova, jedan manje je upisao Ivan Čupić, a Marko Kopljar 4.

Selekcija Španije je u u grupi 2 u Varaždinu u direktnom duelu za plasman u polufinale pobedila Nemačku sa 31:27 i kao drugoplasirana obezbedila mesto u završnici. Danska je prva u grupi sa 8 bodova, "furija" ima 6, Češka 5, Slovenija i Nemačka po 4, a Makedonija 3.

U polufinalu će se sastati Španija - Francuska i Danska - Švedska.