Klipersi opet preslišali Kingse, srpski dvojac dobar

Klipersi opet preslišali Kingse, srpski dvojac dobar Izvor: Getty Images Sport, Jayne Kamin-Oncea

Košarkaši Los Anđeles Klipersa savladali su Sakramento Kingse rezultatom 126:105 u Stejpls centru, uz dosta dobre partije srpskih reprezentativaca Miloša Teodosića i Bogdana Bogdanovića, uprkos tome što su obojica imali probleme sa ličnim greškama.

Klipersi su bili bolji tim tokom čitavog susreta i bez većih problema su rešili meč u svoju korist po četvrti put u tekućoj sezoni.

Miloš Teodosić imao je 11 poena u timu Klipersa uz šut iz igre 4/6, 1 skok i 5 asistencija i 1 izgubljenom loptom za 23 minuta. Teodosić je dobio četvrtu ličnu grešku u trećoj četvrtini kada je sekao jednu kontru gostiju iz prestonice Kalifornije, pa nije igrao koliko se očekivalo.

I Bogdanović je imao problema sa faulovima, dobio je treću ličnu grešku krajem prvog poluvremena, pa je morao da napusti parket. Bogdanović je igrao dobro, postigao je 13 poena, imao je 2 skoka i 5 asistencija za 25 minuta uz šut iz igre 5/9.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su bek Lu Vilijams sa 26 poena i rezervni centar Montrez Harel sa 17 poena i 6 skokova.

U poraženom taboru Kingsa najefikasniji bio je Vili Koli-Stajn sa 23 poena i 13 skokova, dok je mladi plejmejker Dieron Foks dodao 17.

Bila je to četvrta ubedljiva pobeda Klipersa nad Kingsima u ovoj sezoni, pa ta dva tima više neće igrati.

Klipersi su trenutno deveti na tabeli Zapadne konferencije sa po 21 pobedom i porazom, dok su Kingsi znatno lošiji – sada su poslednji na Zapadu sa 13 pobeda i 29 poraza.

Ranije u subotu Lejkersi su posle pordužetka bili bolji od Dalas Meveriksa.