Arnautović "vezao" Terijere, mirno u Londonu

Arnautović "vezao" Terijere, mirno u Londonu Izvor: Gareth Copley, Getty Images Sport
Vest Hem

U subotu u terminu od 16 časova po srednjeevropskom vremenu na programu Premijer lige je igrano šest utakmica 23. kola. Briljirao je austrijski reprezentativac srpskog porekla Marko Arnautović.

Hadersfild je na svom terenu izgubio od Vest Hema sa 4:1, a najzaslužniji za pobedu Čekićara bio je Marko Arnautović, koji je postigao gol, ali i udelio dve odlične asistencije. Austrijski napadač je gol postigao u 46, pre toga se u 25. upisao i Mark Nobl, dok je Manuel Lancizi u 56. i 61. minutu bio dvostruki strelac, oba puta na dodavanja Arnautovića. Jedini gol za Terijere postigao je Džo Loli u 40. minutu.

Aktuelni šampion Čelsi i bivši prvak Premijer lige Lester odigrali su bez golova 0:0, iako su Lisice igrale sa desetoricom igrača od 68. minuta, kada je defanzivac Bendžamin Čilvel dobio drugi žuti karton. U prvom delu igre je Lester bio bolji rival, a u nastavku Plavci nisu uspeli da realizuju brojčanu nadmoć na terenu.

VBA je golovima Džonija Evansa u 4. i Krega Dosona u 55. minutu savladao Brajton sa 2:0, što je prva pobeda za ovu ekipu još od 19. avgusta kada je nadigran Barnli u drugom kolu Premijer lige.

Votford i Sautempton su odigrali 2:2, iako su Sveci imali dva gola prednosti preko Džejmsa Vorda-Prousa, koji je bio strelac u 20. i 44. minutu. Stršljenovi su smanjili u 58. minutu preko Andrea Greja, a na kraju je do konačnog rezultata dovela "ruka" Abdulajea Dukurea u 90. minutu. Fudbaler Votforda je zatresao mrežu Svetaca za 2:2 posle sjajne asistencije Dinija, ali je pre toga odigrao "u stilu" Dijega Maradone. Srpski vezista Dušan Tadiće je igrao za Sautempton i bio je asistent kod drugog gola Vord-Prousa.

Njukasl i Svonsi su igrali 1:1, uz golove Džordana Ajua za Labudove u 60, a Žoselua u 68. minutu za Svrake. Kristal Palas, za koji je kapitensku traku nosio srpski reprezentativac Luka Milivojević, pobedio je Barnli sa 1:0, golom Bakarija Sakoa u 21. minutu.