Korak do AO - Jorovićeva u finalu kvalifikacija

Korak do AO - Jorovićeva u finalu kvalifikacija Izvor: Jan Kruger, Getty Images Sport

Srpsku teniserku Ivanu Jorović još pobeda deli do najvećeg uspeha u karijeri i plasmana u glavni žreb Australijan Opena.

Dvadesetogodišnja, 280. igračica sveta, u 2. kolu kvalifikacija pobedila je 116. mesta bolje plasiranu Belgijanku Isalin Bonaventure sa 2:0, po setovima 6:4, 7:6 (6) za sat i 26 minuta provedenih na terenu.

Jorovićeva je prethodno bila bolja od Holanđanke Aranče Rus sa 2:0, a za najveći uspeh u karijeri sastaće se sa
boljom iz duela Naomi Brodi - ibian Shofs.

Bonaventure je u prvom gemu napravila brejk, ali je Srpkinja odmah uzvratila, a potom u desetom gemu drugi put joj je oduzela servis i povela sa 1:0. U drugom setu nije viđena nijedna brejk lopta, tako da je odluka pala u taj-brejku.

Jorovićeva je kod rezultata 6:5 u spasila set loptu, a potom osvojila tri vezana poena i stigla na korak do mesta na Gren slem turniru.

Srbiju u ženskoj konkurenciji u Melburnu predstavlja i Aleksandra Krunić.

Slovenka Tamara Zidanšek porazom od Holanđanke Lesli Kerkhove 2:0 zaustavljena je u 2. rundi kvalifikacija.