Beljerin u 90+2. doneo bod Arsenalu u sjajnom derbiju

Beljerin u 90+2. doneo bod Arsenalu u sjajnom derbiju Izvor: Catherine Ivill Getty Images Sport

Fudbaleri Arsenala remizirali su sa Čelsijem na Emirejtsu u uzbudljivom derbiju 22. kola Premijer lige rezultatom 2:2.

Bod domaćem timu doneo je Ektor Beljerin u 90+2. minutu sjajnim pogotkom sa petnaestak metara. Već u sledećem napadu, Čelsi je mogao da dođe do pogotka i slavlja, ali je Morata propustio i treću odličnu priliku, a zatim je Zapakosta pogodio prečku.

Meč na Emirejtsu je od starta bio otvoren, po prilikama koje su viđene u prvih 45 minuta, trebalo je da bude barem 2:2, međutim, Morata i Fabregas na jednoj i Sančes i Lakazet na drugoj propuštali su šanse da se upišu u strelce.

Ipak, u drugom poluvremenu viđeno je čak četiri pogotka. Džek Vilšir je sjajnim golom od stative doveo Arsenal u vođstvo u 62. minutu, da bi samo pet minuta kasnije Azar iz sumnjivog penala izjednačio.

Kad je Markos Alonso u 83. minutu, i doneo preokret Plavcima šestim golom u Premijer lig, činilo se da će bodovi otići na Stamford Bridž, međutim, Beljerin je u nadoknadi vremena sjajnim udarcem postavio konačan rezultat.

Posle 22. kola, Čelsi je treći sa 46 bodova, dok je Arsenal šesti sa 39.

Tok meča sa Emirejtsa mogli ste uživo da pratite na Sport Klubu.

I jedna i druga ekipa su od starta krenule otvoreno. Već u 14. minutu, Alvaro Morata je propustio sjajnu priliku i iz neposredne blizine šutirao pored Čehovog gola.

Nije se dugo čekalo na odgovor Arsenala, Sančes je sjajno prošao i šutirao, ali je Kurtoa krajnjim naporom uspeo da skrene loptu do stative, koja se se posle toga odbila i do druge, ali je ipak ostala na ispred gol linije. Nedugo posle pokušaja Čileanca, zapretio je i Lakazet, međutim i njegov udarac odbranio je golman Čelsija.

U finišu poluvremena, Azar je dobro prošao sa leve strane, ostavio loptu Fabregasu, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola.

Već na startu drugog dela, Azar je imao sjajnu priliku, istrčao ispred Čeha i šutirao, ali je sjajni golman zaustavio udarac. U nastavku akcije, pokušao je i Alonso glavom, međutim, i njegov pokušaj je odbranio Čeh.

Samo dva minuta kasnije, lopta se srećno odbila do Lakazeta, koji je iz izgledne prilike šutirao snažno, ali pravo u Kurtou.

Goool! Džek Vilšir je sjajnim golom od stative doveo Arsenal u vođstvo u 62. minutu. Lopta se posle pasa Ozila odbila od Morate, došla do veziste Arsenala koji je sjajnim udarcem savladao Kurtou. To je prvi Vilširov gol od 24. maja 2015. godine i poslednjeg kola protiv VBA.

Goool! Već u 67. minutu Eden Azar je iz jedanaesterca poravnao rezultat. Beljerin je startovao na belgijskog igrača, a sudija Tejlor je pokazao na belu tačku za veliko nezadovoljstvo svih u Arsenalu.

Morata je ponovo mogao da postigne pogodak, izborio se posle duela sa Čejmbersom, ali je na kraju šutirao preko gola.

Goool! Čelsi je u 83. minutu došao do vođstva preko Markosa Alonsa. Zapakosta je sjajno prošao po desnoj strani, poslao oštru loptu do španskog beka, koji je rutinski savladao Čeha.

Goool! Ektor Beljerin se iskupio za napravljeni penal i sjajnim golom u 90+2. minutu i donosi izjednačenje Arsenalu.

Borba se rasplamsala u poslednjim sekundama. Morata je šutirao pravo u Čeha, na loptu je naleteo Zapakosta i šutirao iz prve, ali je lopta udarila u prečku.

Tagovi: Arsenal , Čelsi