Zatvori

Kirjos se igrao vatrom, Zverev i Raonić razočarali

Kirjos se igrao vatrom, Zverev i Raonić razočarali Izvor: Chris Hyde/Getty Images

Australijski teniser Nik Kirjos pobedom u drugom kolu turnira u Brizbejnu počeo je novu sezonu, pošto je bio bolji od zemljaka Metjua Ebdena sa 6:7 (3-7), 7:6 (7-5), 6:2.

Kirjos, 21. igrač sveta, mučio se sa 55 mesta slabije rangiranim rivalom i izgubio je prvi set u kojem je u prvom gemu propustio dve brejk šanse. Krajem seta tražio je i medicinski tajm aut zbog problema sa kolenom.

Nije se Nik demoralisao ni kada je sredinom drugog seta propustio još dve šanse, pa je u taj brejku na 4-4 bio koncentrisan i izborio je treći set. Spasao je Kirjos dve vezane brejk lopte na startu trećeg seta i tada je otpor Ebdena definitivno popustio.

Nik će se u četvrtfinalu sastati sa Aleksandrom Dolgopolovom, koji je bio bolji od Orasija Sebaljosa sa 6:2, 6:1. Australijanac i Ukrajinac do sada su igrali samo jednom, prošle godine u Sinsinatiju bilo je 6:3, 7:6 za Kirjosa.

Veliko iznenađenje u drugom kolu je napravio australijski teniser Aleks De Minaur eliminacijom Kanađanina Miloša Raonića. De Minaur, koji je 209. na ATP listi, pobedio je 24. na svetu rezultatom 6:4, 6:4, posle sat i 36 minuta igre.

De Minaur će u narednom kolu igrati protiv Majkla Moa, Amerikanca koji je takođe iznenadio izbacivši Nemca Mišu Zvereva. Mo, koji je 175. igrač sveta, bio je bolji od 33. tenisera na svetskom renkingu u tri seta 6:2, 5:7, 6:4, posle velike borbe koja je trajala dva sata i 34 minuta.

Turnir iz Serije 250 u Brizbejnu igra se za nagradni fond od 468.910 dolara, a titulu brani Grigor Dimitrov.