Velika borba, na kraju kvalifikant bolji od Troickog

Velika borba, na kraju kvalifikant bolji od Troickog Izvor: Matthew Stockman, Getty Images Sport
Viktor Troicki

Viktor Troicki je nakon velike borbe poražen u prvom meču u 2018. godini.

Od srpskog tenisera je nakon dva sata i 21 minuta igre bolji bio 135. igrač sveta. Mateo Beretini koji je do glavnog žreba u Dohi došao kroz kvalifikacije.

Mateo Beretini je slavio sa 2:1 (4:6, 7:6, 6:4) nakon izgubljenog prvog seta i preokreta.

Viktor je bio bolji u prvom setu u kome smo videli tri brejka. Srpski igrač je već na startu meča napravio brejk i poveo sa 2:0, da bi Beratini brzo uzvratio i stigao do 2:2. Novi brejk je Troicki napravio u devetom gemu i priveo kraju prvi set.

U drugom setu je Beretini zaigrao mnogo bolje, Viktor je u četvrtom i šestom gemu spašavao brejk lopte čak sedam puta, a zatim se u 12. gemu ponovo na njegov servis igrao jako dug gem. Italijan je u tajbrejku iskoristio treću set loptu i uveo duel u treći set u kome je prvi stigao do brejka. Poveo je Beretini sa 4:2, ali se Viktor nije predavao i izjednačio je na 4:4. Već u narednom gemu je pad koncentracije Troickog koštao novog brejka pa je do kraja uspeo da spase samo jednu meč loptu ali ne i više od toga.

Beretini će u drugom kolu igrati protiv Petera Gojovčika koji je nešto ranije savladao povređenog Filipa Krajinovića.

Tagovi: viktor troicki