Muguruza predala Krunićevoj, Sevastova za polufinale

Muguruza predala Krunićevoj, Sevastova za polufinale Izvor: Mark Robinson/Getty Images
Aleksandra Krunić

Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u četvrtfinale turnira u Brizbejnu pošto joj je druga igračica sveta Garbinje Muguruza predala meč u trećem setu kod rezultata 5:7, 7:6 (3), 2:1.

Špankinja je kao i prethodnih godina imala mnogo problema u Brizbejnu, a povukla se nakon što je u odlučujućem setu imala probleme sa grčevima u mišićima.

Najbolja srpska igračica će se u borbi za mesto u polufinalu sastati sa Letonkom Anastasijom Sevastovom, koja je lako izašla na kraj sa Rumunkom Soranom Kirstea - 6:2, 6:2. Krunićeva je dobila tri od pet dosadašnjih duela protiv Sevastove.

Krunićeva je odlično počela duel protiv Muguruze i brejkom u trećem gemu najavila veliku borbu. Špankinja je u osmom gemu prvi put došla do brejk prilike i drugu je iskoristila za izjednačenje - 4:4. Srpkinja se dobro držala, međutim, u dvanaestom gemu njega protivnica je tek iz sedmog pokušaja uspela drugi put da joj oduzme servis i povede sa 1:0 u setovima.

Muguruza je kod rezultata 3:2 u drugom setu svom treneru rekla da se fizički dobro oseća, ali da joj telo nije najbolje, ali i pored poteškoća povela je sa 5:2 i bila na korak do pobede.

Krunićeva se nije predavala, izjednačila je na 5:5, a u sledećem gemu imala još jednu brejk šansu koju nije iskoristila. Međutim, 53. teniserka sveta ostala je koncentrisana i u taj-brejku izjednačila rezultat na 1:1.

Špankinja je u uvodnom gemu odlučujućeg seta peti put napravila brejk, ali je ubrzo bila primorana da preda meč, baš kao i prošle godine protiv Alize Korne u polufinalu.

Francuskinja je danas savladala Hrvaticu Mirjanu Lučić Baroni sa 6:1, 7:5 i u sledećem kolu očekuje je duel sa Anet Kontaveit ili Aleksandrom Sasnovič.