Zatvori

Nakon tri remija: Konačno trijumf Junajteda

Nakon tri remija: Konačno trijumf Junajteda Izvor: Dan Mullan, Getty Images Sport

Fudbaleri Mančester junajteda sa novom godinom su konačno prekinuli niz od tri meča bez pobede i savladali Everton u gostima.

Nije nam mnogo toga zanimljivog donelo prvo poluvreme, ali je Mančester junajted u drugi deo meča ušao mnogo jače i ozbiljnije. To im se "vratilo" na najbolji mogući način pa su izabranici Žozea Murinja nakon tri vezana remija stigli do pobede od 2:0 protiv Evertona.

U 57. minutu Antoni Marsijal postigao je sjajan gol za vođstvo crvenih đavola na asistenciju Pola Pogbe koji je u ovom meču na rucio nosio kapitensku traku.

Sjajnu priliku za izjednačenje imao je Nijase u 71. minutu, ali je lopta nakon njegovog šuta završila pored stative. Nijase će imati za čime da žali jer je imao odličnu priliku i u 24. minutu pa će mu nakon poraza ostati da se pita da li bi njegov pogodak sredinom prvog poluvremena i eventalno vođstvo Evertona značilo i drugačiji konačan ishod meča.

Pogba je svoj kapitenski posao shvatio krajnje ozbiljno pa je asistirao i za drugi pogodak. Strelac je u 81. minutu bio Džesi Lingard. Lingardu je ovo treći gol na tri meča. Dva puta je bio strelac protiv Sautemptona, a treći gol u devet dana postigao je na gostovanju Karamelama.

Junajted je svakako zasluženo došao do pobede jer je u drugom poluvremenu, pored dva lepa gola imao i nekoliko dobrih prilika da dođe do ubedljivije pobede.

Tabelu Premijer lige pogledajte ovde, kao i sve rezultate i raspored.

Legendarni Veselin Vujović za SK u mrlji koja će ga uvek pratiti: Ako sam već prodao svoj narod... I Hrvate ću...