Sumnjiv penal ili ne? Arsenal u 89. ispustio pobedu

Sumnjiv penal ili ne? Arsenal u 89. ispustio pobedu Izvor: Getty Images / Christopher Lee
Fudbal big

Fudbaleri VBA i Arsenala odigrali su nerešeno 1:1 u okviru 21. kola Premijer lige, u poslednjem meču u 2017. godini.

Izvor: Michael Steele, Getty Images

Činilo se da će čovek odluke biti Aleksis Sančes, koji je u 83. minutu zatresao mrežu domaćih. Čileanac je prvo iznudio slobodan udarac, a zatim je i pogodio mrežu, doduše uz pomoć odbitka, pošto je lopta na putu do gola zakačila i Džejmsa Meklina.

Međutim, u 89. minutu Čembers je igrao rukom, a sudija je pokazao na belu tačku, možda i prestrogo. Bio je to prvi penal za VBA od septembra 2016. godine, a Rodriges ga je pretvorio u gol i izjednačenje.

Arsenal je sada peti na tabeli sa 38 bodova, a VBA pretposlednji sa 16. U sledećem kolu Tobdžije u sredu od 20.45 čekaju Čelsi, dok VBA u utorak od 20.45 gostuje Vest Hemu.

Prvo poluvreme nije bilo naročito sadržajno, a uprkos tome što je dve trećina vremena držao loptu u svojim nogama, Tobdžije su samo dvaput šutnule u okvir gola.

U prvom delu nastavka dve šanse propustio je Lakazet. Usledila je bolja igra domaćih, najbliži golu bio je Džej Rodriges, ali mreže su mirovale sve do završnice i golova Sančesa i Rodrigesa.

Arsenal je bio blizu, ali ipak nije uspeo da menadžera Arsena Vengera nagradi trijumfom u meču u kojem je prestigao Aleksa Fergusona.

U prvom meču dana Kristal Palas i Mančester Siti remizirali su bez golova.

Pogledajte REZULTATE i TABELU Premijer lige.