Jokić: Usporili smo nekoliko minuta i izgubili

Jokić: Usporili smo nekoliko minuta i izgubili Izvor: Abbie Parr/Getty Images
Nikola Jokić

Srpski centar Nikola Jokić imao je zapaženu partiju u porazu svojih Denver Nagetsa protiv Filadelfije 76ersa (107:012), a posle meča je bio vidno razočaran zbog gubitka meča u kome je tim iz Kolorada sredinom treće četvrtine vodio i sa 14 razlike.

Jokić je meč završio sa 19 poena, 13 skokova, šest asistencija i tri blokade, ali je ceo tim šutirao slabo, pa je pogođeno samo sedam trojki iz 32 pokušaja (21,9 %), a promašeno je i devet slobodnih bacanja (25-34).

"Mogao bih da dam glup odgovor...ne znam, imali smo dosta otvorenih šuteva, ali nismo izgubili meč u poslednjih nekoliko minuta, izgubili smo ga u trećoj četvrtini kada smo imali veliku prednost. Krajem treće i početkom četvrte četvrtine mentalno je Filadeflija bila bolja, igrali su timski, agresivno, više nego mi", rekao je Jokić prilično razočarano.

Tokom treće deonice Denver je bio mnogo bolji rival, ali ipak nije uspeo da slomi neugodne Sikserse, koji su igrali bez najboljeg igrača centra Džoela Embida.

"Da, ali to nismo uradili, usporili smo, a oni su to iskoristili, oni su u stvari igrali agresivno ceo meč, mi smo imali kontrolu u prvom poluvremenu. Potrebno je da budemo fokusirani tokom celog meča, ovo nije prva utakmica koju smo izgubili gubeći fokus u toku nekoliko minuta", zaključio je Jokić posle propuštene prilike Denvera za pobedom.

Izvor: You Tube

Tagovi: Nikola Jokić