Ruki senzacija pokvarila rođendan Lebronu

Ruki senzacija pokvarila rođendan Lebronu Izvor: Harry How, Getty Images Sport

Košarkaši Jute prekinuli su seriju od tri poraza i sebi su Novu godinu čestitali pobedom protiv Klivlenda rezultatom 104:101.

Kavsi su u prvoj četvrtini lako došli do 14 poena prednosti i malo ko je očekivao da će gosti na 33. rođendan Lebrona Džejmsa dozvoliti preokret i treći uzastopni neuspeh.

Ipak, "džezeri" su bili sve bolji kako je meč odmicao i sredinom treće četvrtine poveli su sa maksimalnih 71:56.

Iskusna ekipa Kavsa se vratila, u nekoliko navrata bila je na pola koša minusa, međutim, ruki Donovan Mičel, Derik Fejvors i Tabo Sefološa u finišu su odbili sve napada gostiju na veliku radost navijača u Solt Lejk Sitiju.

Dvadesetjednogodišnji Mičel, 13. pik sa letošnjeg drafta, 11 od ukupno 29 poena (10/17 iz igre, 2/6 za tri) postigao je u poslednjoj četvrtini, a imao je još 4 skoka i 6 asisencija, Dejvors je dodao 19, odlični Riki Rubio 16 koševa, uz 10 skokova i 8 asistencija, a Sefološa 10 poena i 12 uhvaćenih lopti.

Mičel u debitantskoj sezoni u NBA prosečno beleži 17.9 poena, 3.2 skoka i 3.4 asistencije.

Lebron je ponovo bio najbolji kod Kavsa sa 29 poena (12/22 iz igre), 8 skokova i po 6 asistencija i izgubljenih lopti, Džef Grin je postigao 22 (4/4 za tri), a Kevin Lav 20 poena, uz 10 skokova.

Izvor: You Tube

Detroit je dobru formu potvrdio isigurnom pobedom protiv San Antonija, uz epizodlu rolu Bobana Marjanovića, sjajno veče imao je Goran Dragić u derbiju Floride, dok je zapažen bio i Jusuf Nurkić.

Pogledajte REZULTATE i RASPORED, kao i TABELE.