LŠ: Bivši partizanovac režirao debakl crno-belih

LŠ: Bivši partizanovac režirao debakl crno-belih Izvor: Ivica Veselinov

Vaterpolisti Partizana pretrpeli su i peti poraz u grupi A Lige šampiona. Srpski prvak je u 5. kolu elitnog takmičenja poražen u Hanoveru od istoimenog tima sa 16:6.

Nemački predstavnik je prekinuo niz od tri neuspeha i sa 6 bodova pretposlednji je na tabeli, dok su crno-beli bez bodova i zakucani su za dno.

Crno-beli su poveli u prvom napadu na meču golom Aleksandra Andrejevića, Hanover je brzo prekrenuo (3:2), a kada je Đorđe Lazić sa igračem više u 3. minutu smanjio na 3:2 malo ko je očekivao debakl.

Međutim, Hanover je iskoristio umor mladog tima sa Banjice, kažnjavao je sve greške i posle prve četvrtine domaća ekipa je vodila sa 5:2.

Nemci su meč prelomili u drugom periodu. Hanover je za 8 minuta postigao pet pogodaka i na poluvremenu je bilo ogromnih 9:2 za nemačkog predstavnika.

U poslednju četvrtinu ušlo se sa ogromnih plus 9 za domaću ekipu (13:4) i do kraja samo se postavljalo pitanje sa kojim će se rezultatom meč završiti.

Nekadašnji igrač Partizana Aleksandar Radović je bio najefikasniji sa 6 golova, Darko Brguljan je postigao 3, a kapiten nemačkog tima Predrag Jokić 2 pogotka. Kod crno-belih po dva gola su upisali Đorđe Vučinić i Andrejević, a po jedan Filip Janković i Lazić

Partizan 13. januara sledeće godine u 6. kolu dočekuje Barselonetu.