Zatvori

Pavićević i Alimpijević: Sjajna atmosfera

Pavićević i Alimpijević: Sjajna atmosfera Izvor: ABA/Mornar/MEDIA Pro

Treneri Mornara i Crvene zvezde, koji su odigrali jedan od derbija 12. kola ABA lige, složni su u oceni da je u Baru viđena dobra utakmica. 'Crveno-beli' su slavili sa 82:74 i tako upisali desetu pobedu ove sezone koja im je donela čelo tabele.

"Mornar je bio i više nego nezgodan rival i želim mu da što je lakše moguće ispuni svoje ciljeve ove sezone. Hvala publici koja je došla da podrži Crvenu zvezdu u tolikom broju, lepo je videti kakvu podršku imamo u Baru. Njihova podrška nam je bila veoma važna u momentima kada se lomio meč", rekao je trener Zvezde Dušan Alimpijević.

Mornar je mnogo bolje ušao u utakmicu, u drugoj četvrtini je imao dvocifrenu prednost, ali se Zvezda vratila do kraja poluvremena i potom se nije osvrtala.

"
Dali smo sve od sebe, ali kao što sam rekao i u najavi. Ova utakmica zavisila je od igrača Zvezde a ne od nas. Naš maksimum je bio u prvih 20 minuta. Imali smo pad, ali na taj pad su nas naterali igrači Zvezde. Mislim da je najviše dobila košarka, da ljudi koji su došli da pozdrave i Zvezdu i nas, nisu zažalili. Protivniku još jednom čestitam na svemu što radi ove sezone i želim mu puno sreće u svim takmičenjima", rekao je je Mihailo Pavićević.

Igrači Zvezde će prespavati u Baru, u ponedeljak će trenirati u dvorani „Topolica“, a u popodnevnim časovima kreću put Istanbula gde u utorak gostuju Fenerbahčeu
u Evroligi.

Evropske obaveze očekuju i Mornar koji će na startu druge faze FIBA Kupa Evrope u sredu ugostiti mađarski Solnok.