Penal za Partizan i gol Boaćija za remi u Humskoj!

Penal za Partizan i gol Boaćija za remi u Humskoj! Izvor: Miroslav Todorović/FK Partizan

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde igrali su nerešeno rezultatom 1:1 u meču 22. kola Superlige Srbije, kojim je okončan jesenji deo sezone.

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde su podelili bodove u 156. večitom derbiju, pošto je na stadionu u Humskoj bilo 1:1. Strelac za Partizan je bio Sejduba Suma u 62. minutu iz penala, dok je izjednačio Ričmond Boaći u 84. minutu za Zvezdu.

Kao i prvom derbiju u sezoni bilo je nerešeno (tada je bilo 0:0), a utakmicu je obeležio mali broj prilika i nemile scene na južnoj tribini, gde je došlo do velike tuče. Na golu Partizana je briljirao golman Vladimir Stojković, koji je nekoliko puta sjajno intervenisao, te je tako sačuvao svoju mrežu u možda poslednjoj utakmici u crno-belom dresu.

Strelac je bio i Ričmond Boaći za Zvezdu, koji će takođe najverovatnije u zimskom prelaznom roku napustiti klub. Najzanimljiviji momenat se desio u 62. minutu kada je sudija Milorad Mažić posle 22 godine dosudio prvi jedanaesterac u derbijima za Partizan. Vujadin Savić je faulirao Ognjena Ožegovića, siguran sa 11 metara je bio Sejduba Suma, iako je Borjan imao loptu "na ruci".

Jesenji deo prvenstva Crvena zvezda završava sa 57 bodova na prvom mestu, devet više od drugoplasiranog Partizana. Superliga Srbije se nastavlja u februaru 23. kolom.

Crvena zvezda je počela utakmicu nešto ofanzivnije, a u 5. minutu Milorad Mažić je već pokazao prvi žuti karton. Dobio ga je napadač Partizana Leandre Tavamba zbog prekršaja nad Vujadinom Savićem.

Prvih 15 minuta se igra uglavnom na sredini terena, uz dosta prekida i ispitivanja snaga na obe strane. Kapiten Partizana Miroslav Vulićević dobija u 14. minutu novi žuti karton za svoj tim zbog udaranja laktom Pešića.

Prva šansa za Partizan - Ožegović istrčava kontru po desnoj strani, ali šutira loše po zemlji. Na drugoj strani pokušava Kanga iz daljine, ali bez uspeha.

U tim momentima su Zvezdini navijači započeli bakljadu na severu, dok je na jugu došlo do incidenta između navijača Partizana.

U 21. minutu Miroslav Đukić je prinuđen na prvu izmenu. Teren napušta zbog povrede Marko Jevtović, a ulazi Milan Radin. Sedam minuta kasnije Danilo Pantić pokušava iz slobodnog udarca, dok pre toga Vujadin Savić dobija žuti karton.

U 30. minutu Zvezda je imala veliku priliku za 1:0. Sa desne strane je centrirao Kanga, lopta je preletela sve defanzivce Partizana, pogodila Pešića, ali je svoju mrežu nogom spasio Vladimir Stojković.

Sledećih desetak minuta je prošlo bez uzbuđenja, dok je "vrelo" bilo na južnoj tribini. Posle tuče oko zastave policijske snage su na kraju reagovale, pa su neke od navijača izvele sa tribine.

U 45. minutu Ognjen Ožegović je imao dobru priliku za Partizan, kada je šutirao sa ivice šesnaesterca posle asistencije Tavambe, ali je njegov šut odbranio Milan Borjan.

Izvor: Maja Todić

Drugo poluvreme je počelo novom velikom bakljadom na severnoj tribini Partizanovog stadiona, pa je zbog dima na terenu utakmica bila prekinuta nekoliko minuta.

U nastavku još jedan žuti karton - dobija ga u 52. minutu bek Crvene zvezde Filip Stojković.

Četiri minuta kasnije odlična prilika za Zvezdu. Stojković pronalazi Boaćija koji pušta loptu Kangi na oko 20 metara, a zatim fudbaler iz Gabona šutira po zemlji tik uz desnu stativu gola Stojkovića.

U 62. minutu Partizan dolazi u vođstvo, a gol sa 11 metara postiže Sejduba Suma, pošto je prethodno Vujadin Savić faulirao Ognjena Ožegovića. Borjan je "pročitao" udarac ali nije uspeo da zaustavi jak udarac Sume.

Crno-beli u derbiju nisu imali penal dosuđen u svoju korist  22 godine. Poslednji penal za Partizan protiv Crvene zvezde izveo je Damir Čakar u 99. večitom derbiju 18. marta 1995. godine.

Već u sledećem napadu Vladimir Stojković je sprečio izjednačenje pošto je intervenisao posle novog šuta Pešića.

Derbi postaje sve zanimljiviji, a odličan šut Danila Pantića teško brani Borjan, lopta se odbija do Ožegovića, ali je ofsajd.

Bivši fudbaler Čukaričkog Ožegović je u 78. minutu imao sjajnu šansu, ali je sa desetak metara iskosa sa desne strane šutirao snažno ali previsoko.

U 84. minutu Zvezda je došla do izjednačenja, a svoj 18. gol u prvenstvu postigao je Ričmond Boaći. Filip Stojković je prošao po desnoj strani, centrirao, dva puta su igrači dva kluba bili u skoku, lopta je došla do Donalda, koji je dodao Boaćiju, koji sa desetak metara šutira po zemlji za 1:1.

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana se sastaju 156. put, a do sada su crveno-beli slavili na 62 meča, dok cu crno-beli trijumfovali na 46 utakmica, dok je 47 puta bilo nerešeno.

Na stadionu Partizana, na kome se igra u sredu, tim iz Humske je slavio 30 puta, na 24 meča je pobedila ekipa iz Ljutice Bogdana, a 23 puta je bilo bez pobednika.

Utakmicu sudi najbolji srpski arbitar Milorad Mažić, a pomagaće mu Milovan Ristić i Dalibor Đurđević, četvrti sudija će biti Nemanja Petrović, dodatni arbitri Danilo Grujić i Nenad Đokić, dok je delegat Vlado Glođović.

Obe ekipe ulaze u derbi posle sjajne jeseni u Ligi Evrope i plasmana u šesnaestinu finala, gde će Partizan igrati protiv Viktorije Plzenj, a Zvezda protiv CSKA iz Moskve.

Stadion Partizana Izvor: Maja Todić
Stadion Partizana

Trener Partizana Miroslav Đukić je za ovaj meč izostavio standardnog levog beka Nemanju G. Miletića, dok će umesto njega igrati Nemanja Antonov. Takođe, zbog povrede neće igrati ofanzivac Zoran Tošić.

Šef struke Crvene zvezde Vladan Milojević će na teren 156. večitog derbija poslati dvojicu napadača Ričmonda Boaćija i Aleksandra Pešića, koji su zajedno ove sezone u Superligi postigli ukupno 31 gol.

Kapiten Crvene zvezda Mičel Donald igra svoju jubilarnu 100. utakmicu u crveno-belom dresu.

Sastavi:

Partizan: Stojković, Vulićević, Ostojić, Nemanja R. Miletić, Antonov, Everton, Jevtović (Radin), Pantić, Tavamba, Suma (Ilić), Ožegović (Jovanović).

Na klupi: Jovičić, Mitrović, El Munir, Radin, Ilić, Đuričković, Jovanović.

Zvezda: Borjan, Stojković, Savić, Le Talek, Rodić, Donald, Kanga (Milijaš), Krstičić, Srnić (Jovičić), Pešić i Boaći (Gobeljić).

Na klupi: Supić, Babić, Gobeljić, Račić, Jovičić, Milijaš, Adžić.

Opširniju najavu večitog derbija pročitajte OVDE.

Pogledajte sve rezultate i tabeluSuperlige Srbije.