Raspad Srbije u odbrani, Crna Gora u četvrtfinalu!

Raspad Srbije u odbrani, Crna Gora u četvrtfinalu! Izvor: Rukometni savez Srbije

Rukometašice Srbije izgubile su od Crne Gore sa 31:29 (14:9) u osmini finala Svetskog prvenstva u Nemačkoj.

Obe ekipe nervozno su počele meč, Srbija je vodila 3:2, ali Crnogorke predvođene Katarinom Bulatović daju pet golova u nizu i koriste 12-minutni post Srbije za prednost 8:3.

Ispostavilo se da je to bio ključni period meča - ekipi Ljubomira Obradovića ušla je voda u uši, bilo je mnogo tehničkih grešaka u napadu, a u odbrani je primljeno nekoliko golova posle brzog centra, dva bukvalno sa sredine igrališta.

Zato ni poboljšan napad u drugom poluvremenu nije mnogo značio - imala
je Srbija doduše dva napada da smanji na dva gola zaostatka, ali do -2 došle su prekasno, u poslednjem minutu, pa će Crna Gora igrati u četvrtfinalu.

Najefikasnije u pobedničkom timu bile su Bulatovićeva i Radičevićeva sa po osam golova, dok je za Srbiju Dragana Cvijić postigla šest.

Crnogorke će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom meča između Mađarske i Francuske.

U prvih deset minuta igralo se nervozno i tvrdo, bilo je 3:3 posle sedam minuta igre, a promašeni sedmerac Srbije brzo je kažnjen - Bulatovićeva i Jaukovićeva pogodile su za vođstvo Crnogorki 5:3

Tajm aut selektora Obradovića nije doneo rezultat jer su napadi Srbije bili spori i nepovezani, a na drugoj strani je protok lopte bio pravi i posle gola Radičevićeve sa šest metara bilo je 7:3 za Crnu Goru.

Povele su Crnogorke 8:3, a onda je Srbija napokon prekinula post dug 12 minuta golom Radosavljevićeve sa krila.

Ipak, to je bilo samo kratko buđenje, odbrana Srbije bila je meka - Bulatovićeva je lako dolazila do pozicija za šut, pa je dala još dva gola za vođstvo 10:5.

Realizovale su Crnogorke i sedmerac za velikih 11:5, a onda je Krpež iz teške pozicije smanjila rezultat.

Iako su imale igračicu više, Srpkinje su i dalje bile uplašene, a Čolićeva je pri zaostatku -6 skinula zicer Jaukovićevoj.

Čolićeva je sa nekoliko dobrih odbrana pokrenula Srbiju koja je prišla na četiri gola zaostatka, ali je na poluvremenu bilo 14:9 za Crnu Goru.

Srbija je počela organizovanije u napadu drugo poluvreme, ali posle dva gola momentalno su primljena dva na drugoj strani posle brzog centra, da bi Crnogorke povele sa 18:12.

Odbrana Srbije bila je puna rupa, čak je primljen i gol sa centra kada Tomaševićeva nije stigla da se vrati na gol. Srpkinje su slabo trčale, pa je Crna Gora posle kontre Grbićeve povela sa 21:14.

Vezala je Srbija dva gola, Cvijićeva je smanjila na -5, ali sve što bi Srpkinje dobro uradile u napadu, prosule bi u odbrani, pa je Crna Gora lako održavala prednost - 23:17 u 40. minutu.

Srbija je primila još jedan gol sa centra, zamena ponovo nije izvršena na vreme i Tomaševićeva nije stigla da se vrati na gol, tako da bolji napad nije davao rezultate na semaforu - Crna Gora je vodila 26:21.

Radojevićeva je promašila zicer za -4, ali joj je nedugo potom to ipak pošlo za rukom, 23:27 u 48. minutu, da bi ubrzo postigla još jedan gol posle lepog prodora za -3.

Imala je Srbija napad da priđe na dva gola zaostatka, suđeno je probijanje Obradovićevoj, a Crna Gora se brzo ponovo odlepila na +5.

Nije se Srbija predavala, imala je ponovo napad na -3, ali još jedna u nizu tehničkih grešaka značila ja faktički kraj meča i pobedu Crne Gore.