Vratili se slavni dani: Zvezdino evroproleće!

Fudbaleri Crvene zvezde igraće evropsko proleće prvi put posle 1992. godine pošto su pobedom protiv Kelna od 1:0 obezbedili plasman u 1/16 finala Lige Evrope.

Srnić Izvor: Srdjan Stevanovic/Getty Images

Ekipa Vladana Milojevića je tako ostvarila istorijski uspeh, pošto je Zvezda postala prvi tim u istoriji UEFA takmičenja koji je od 1. kola kvalifikacija stigao do nokaut faze!

Meč odluke na stadionu „Rajko Mitić“ doneo je fantastičnu atmosferu i ne previše lepu igru, ali je Zvezda odradila veliki posao i igraće u Evropi i na proleće 2018. godine.

Gosti iz Nemačke su predvođeni novim trenerom odigrali bez pritiska i imali su nekoliko veoma dobrih prilika, ali je na kraju odlučio pogodatk Slavoljuba Srnića iz 22. minuta.

Crveno-beli završavaju na drugom mestu H grupe sa 9 bodova, iza Arsenala koji je pobedio BATE sa 6:0, pa je Zvezdi i bod protiv Kelna bio dovoljan za prolaz.

Tok meča mogli ste da pratite uz Sportklub:

Zvezda je počela nešto agresivnije, ali je bilo primetno da su igrači crveno-belih nervozniji na startu.

Keln je imao nekoliko opasnih napada u prvih desetak minuta, ali se odbrana Zvezde odbranila.

Odličnu šansu u 14. minutu imao je Miloš Jojić, ali je bivši igrač Partizana slabo šutirao i Borjan je lako odbranio.

Na drugoj strani je dva minuta kasnije posle korera pokušao Le Talek, ali nije bio precizan.

Ipak, Zvezda je praktično iz prve prave akcije povela. U 22. minutu Krstičić je dobio loptu na levoj strani, posleo je oštar centaršut, a na loptu je natrčao Srnić i zakucao je u mrežu.

Pet minuta posle gola Kanga je pokušao posle dodavanja Boaćija, ali nije šutirao dovoljno snažno.

Usledila je nova akcija Miloša Jojića u 34. minutu. Pokušao je sam iskosa sa desne strane, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Do kraja prvog dela nije bilo šansi, pa je Zvezda imala sjajnu situaciju nakon 45 minuta.

Zvezda se dodatno povukla početkom drugog dela prepustivši rivalu inicijativu. U 54. minutu Osako je zapretio Borjanu, ali je Zvezda uspevala da odbije napade nemačke ekipe.

Mnogo je bolji bio Keln u drugom poluvremenu, ali nije pravio prave šanse za gol. Žirasi je pokušao u 63. minutu, a 10-ak minuta kasnije Kanga je okušao svoj udarac na drugoj strani.

Milojević je ubacio Pešića umesto Jovičića, a do kraja meča nije se situacija mnogo promenila.

Zvezda je igrala na kontre, imala je nekoliko opasnih pokušaja, ali do kraja nije bilo promene rezultata pa je usledilo veliko slavlje.