LE: Moraeš torpedovao Partizan u drugi "šešir"

LE: Moraeš torpedovao Partizan u drugi "šešir" Izvor: Srdjan Stevanovic, Getty Images

Fudbaleri Partizana poraženi su od Dinama u Kijevu sa 4:1 u meču 6. kola Grupe B Lige Evrope i žreb šesnaestine finala će dočekati iz drugog "šešira".

Oba kluba su i pre poslednjeg kola obezbedili mesto u nokaut fazi, ali se u duelu koji je direktno odlučivao o prvom mestu u grupi očekivalo se više od srpskog šampiona.

Rano vođstvo Ukrajinaca pokvarilo je planove ekipe trenera Miroslava Đukića, koji nikako ne može da bude zadovoljan učinkom poslednje linije svog tima.

Partizan je i Kijevu doživeo prvi neuspeh na evropskim gostovanjima posle sedam mečeva bez poraza, a grupnu fazu takmičenja završio je sa po dve pobede, remija i poraza.

U drugom meču grupe B Jang Bojg je na svom terenu pobedio Skenderbeg sa 2:1.

Ekipa iz Humske je posle 13 godina prezimila u Evropi, a sa kim će se sastati u 1/16 finala znaće se u ponedeljak 11. decembra kada je žreb u Nionu.

Potencijalni rivali su CSKA, Atletiko Madrid, Lajpcig, Sporting (timovi iz Lige šampiona), Milan, Arsenal, Lacio...

Meč iz Kijeva uživo pratite na Sport klubu.

2. minut - Partizan je nešto bolje počeo meč i više ima loptu u nogama od domaćina.

5. minut - Everton je šutirao sa više od 25 metara, golman Buškan je već bio savladan, ali je lopta pogodila prečku.

6. minut - Dinamo je poveo iz prvog ozbiljnijeg napada. Strelac je kapiten Morozjuk. Moraeš je šutirao, Stojković odbranio, ali je Morozjuk natrčao na loptu i lako prosledio u mrežu.

11. minut - Solomon je šutirao, ali direktno u golmana ukrajinskog tima. Partizan nije poremetio rano primljeni pogodak i puleni Miroslava Đukića su nastavili da napadaju.

18. minut - Everton se požalio na povredu, ali je ostao na terenu.

28. minut - Dinamo je duplirao prednost i vodi sa 2:0. Ovoga puta strelac je bio Moraeš, a asistent Morozjuk. Odrbana Partizana se ponovo nije proslavila.

31. minut - Moraeš za 3:0. Ponovo je Morozjuk asistirao, a defanzivaca ekipe iz Humske nigde nije bilo oko dvostrukog strelca. Đukić se ljuti na svoje igrača...

36. minut - Partizan 57 odsto ima loptu u svom posedu, uputio je isti broj šuteva ka golu kao i Dinamo (po 4), ali su tri fudbalera ukrajinskog tima završila iza Stojkovićevih leđa.

40. minut - Everton je bez potrebe dobio žuti karon i neće moći da igra u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope.

45+1. minut - Šeparenko je imao odličnu priliku da postigne i četvrti gol za Dinamo, ali je šutirao pored gola.

45+3. minut - Penal za Partizan. U šesnaestercu je oboren Suma, a Jevtović je smanjio na 3:1.

Drugo poluvreme

50. minut - Pantić je sjajno šutirao iskosa sa leve strane, ali je golman Buškan odlično intervenisao i loptu prosledio u korner.

56. minut - Miran period utakmice. Dinamo nigde ne žuri i čeka eventualni kiks crno-belih.

58. minut - Tavamba je sa sa 4 metra pogodio golmana Dinama u glavu! Sjajna šansa za Partizan posle centaršuta Jevtovića sa desne strane.

65. minut - Everton je natrčao na odbijenu loptu, ali je njegov šuta sa više od 25 metara bio neprecizan.

66. minut - Ognjen Ožegović ulazi na teren umesto Solomona. Kod domaćih Garmaš je ušao u igru, a Bujalski se preselio na klupu.

68. minut - Tavamba je ponovo pokušao posle kornera, rezultat se međutim nije menjao.

73. minut - Fudbaleri Dinama iskusni čuvaju rezultat, dok su crno-beli ostali bez ideje i sve manje prete Buškanu.

75. minut - Pantić je pokušao levom nogom, ali je bio neprecizan.

76. minut - Penal za Dinamo, iako se lepo videlo da je Miletić prvi stigao do lopte, ali je sudija pokazao na belu tačku.

77. minut - Moraeš je iz jedanaesterca povećao prednost domaćina na 4:1. Brazilac je postigao pet golova u dva meča protiv crno-belih.

77. minut - Đuričković je ušao u igru umesto Evertona.

87. minut - Dinamo je postigao i peti gol, ali su ga sudije opravdano poništile zbog ofsajda.

90. minut - meč u Kijevu je produžen tri minuta.

90+2. minut - Suma je izveo slobodan udarac iz izgledne pozicije,ali je pogodio živi zid domaćina.

90+3. minut - Dinamo je iz kontre pokušao da ugrozi crno-bele, bez uspeha.

90+3. minut - kraj meča. Partizan je poražen u Kijevu sa 4:1 i žreb 1/16 finala će dočekati iz drugog "šešira".

Dinamo Kijev - Partizan 4:1

Dinamo: Buškan, Kedžiora, Kačeridi, Kadar, Pivarić, Šepelijev, Bujalski, Morozjuk, Šaparenko, Cigankov, Moraeš.

Partizan: Stojković, Vulićević, Nemanja Miletić, Mitrović, Nemanja Mitrović, Everton, Jevtović, Pantić, Suma, Tavamba, Solomon.