Kup CEV: Ribnica bez šanse protiv Grbićevih igrača

Kup CEV: Ribnica bez šanse protiv Grbićevih igrača Izvor: Getty images/Adam Nurkiewicz
Nikola Grbić

Odbojkaši Ribnice poraženi su rezultatom 3:0 u prvoj utakmici šesnaestine finala Kupa CEV od Verone, koju sa klupe predvodi Nikola Grbić, selektor reprezentacije Srbije.

Italijanski klub je u novoj Sportskoj dvorani u Kraljevu, u prisustvu 3.000 gledalaca, slavio sa 25:17, 25:15 i 25:19 po setovima, posle 72 minuta igre.

Revanš utakmica između Verone i Ribnice igra se u sredu, 20. decembra, od 20.30 časova u dvorani "Pala Olimpija" u Veroni.

Pobednik dvomeča između Ribnice i Verone igraće u osmini finala (17. i 31. januar) protiv pobednika duela između češke Dukle iz Libereca i bugarskog Neftohimika iz Burgasa.

U isto vreme, slovenački Kalcit Kamnik je na svom terenu savladao Ažaksjo iz Francuske sa 3:2, sa 25:22, 19:25, 21:25, 25:15, 16:14 po setovima.

Pobednički tim je predvodio Makson Pereira sa 18 poena, dok su po 15 imali Primož Vidmar i Sašo Štalekar.

U francuskoj ekipi, Leonardo Miranda je imao 16 poena, dok je Hose Luis Gonsales dodao 13 poena.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija dva boda, a poraženi jedan bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti 'zlatni set' (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.