Oscilacije i „blickrig“ – Zvezda slavila u Zadru

Oscilacije i „blickrig“ – Zvezda slavila u Zadru Izvor: Zadar/Zvonko Kucelin

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar u gostima rezultatom 88:76, u poslednjoj utakmici devetog kola ABA lige.

Ekipa Dušana Alimpijevića i u Zadru je pokazala oscilacije koje je trener najavio, a meč je prelomila u svoju kroist brutalnom serijom 17-0 kojom je sredinom druge deonice od -5 stigla do +12 (61:49).

U poslednjem periodu ponovo su crveno-beli napravili seriju grešaka, ali nisu kažnjeni, pa su ostvarili sedmu pobedu u sezoni i sada na drugom mestu na tabeli imaju pobedu manje od Budućnosti.

Milko Bjelica bio je najbolji sa 20 poena i 2 skoka, Ročesti je dodao 14 poena, 3 skoka i 3 asistencije, 13 poena ubacio je Feldin, 11 Dobrić, a 10 kapiten Lazić. U domaćem sastavu Nouls je postigao 17, a bostik 14 poena.

Zvezdi sada sledi duel sa Baskonijom u Beogradu četvrtak, a onda i pauza od nedelju dana.

Tok meča pratite uz Sportklub:

Duel u Zadru počeo je nesportskom ličnom Feldina i problemima sa semaforom, a domaćin je uz veliku podršku sa tribina hrabro počeo i vodio je na startu.

Posle poena Božića u četvrtom minutu bilo je 13:8, a Zvezda se vratila trojkom Lazića i poenima Feldina.

Usledio je dogovor domaćina u vidu trojku Špralje i Bostika, pa je Alimpijević reagovao.

Zadržao je Zadar prednost do kraja prve deonice. Zvezda je napravila mnogo propusta u odbrani pa je imala -4 (23:19).

Mnogo pozitivnih stvari u igru Zvezde uneo je Ognjen Dobrić koji je i bio najzaslužniji za prvo vođstvo crveno-belih od startnih 2:0.

Mladi bek ubacio je devet poena za osam minuta, a Zvezda je sredinom druge deonice povela sa 35:34.

Usledio je ipak novi pad u igri regionalnog šampiona. Antić je napravio tehničku grešku, a Zadar je to iskoristio i vodio je posle 20 minuta sa 45:42.

Ni drugi deo nije počeo najbolje za Zvezdu, domaćin je poveo sa 49:44, ali je onda usledila velika serija gostiju iz Beograda.

Od 23. do 27. minuta Zvezda je napravila seriju 17-0 i u potpunosti je preokrenula stvari na parketu – 61:49.

Lazić je odradio veliki deo posla u toj seriji i u odbrani i u napadu, Bjelica i Feldin su ga pratili, pa su crveno-beli preuzeli kontrolu.

U nastavku treće deonice nije bilo padova u igri Zvezde, pa je srpski šampion imao velikih +17 – 71:54.

Imala je Zvezda i 21 poen razlike početkom poslednje deonice, ali je ponovo stala, pa se Zadar brzom serijom 10-0 vratio u meč – 75:64 u 35. minutu.

Imao je Zadar šansu i da dodatno uhvati priključak posle serije grešaka Zvezde, ali su Ročesti i Bjelica ubacili važne trojke, domaćin nije iskoristio sve poklone i Zvezda je mirno privela meč kraju.