Vratio se Kajri i vodio Boston do 13. vezane pobede Izvor: Getty images/Ronald Martinez
NBA lopta

Boston slavio i na gostovanju Bruklinu. Vratio se Kajri Irving.

Košarkaši Boston Seltiksa slavili su na gostovanju Bruklin Netsima 109:102.

Nova sjajna partija Seltiksa obeležena je svakako povratkom Kajrija Irvinga na teren. Nakon dva poraza na startu sezone, Boston je podigao nivo igre i na gostovanju Netsima došao do 13 vezane pobede.

Gosti su nakon prve četvrtine vodili sa devet poena prednosti, ali se Netsi nisu predavali i na poluvremenu je rezultat bio izjednačen (52:52). Seltiksi su, kao i u prvoj, u trećoj četvrtini ponovo napravili devet poena prednosti, da bi poslednju deonicu rezultatski dobili Netsi, ali im to nije bilo dovoljno za preokret.

Većim delom meča prednost su imali gosti dok je Bruklin vodio samo pred kraju druge i u jednom delu treće četvrtine.

Kajri Irving predvodio je Seltikse sa 25 poena, tri skoka i pet asistencija, a samo u prvih 12 minuta postigao je 14 poena. Markus Moris je zabeležio dabl - dabl sa 21 poenom i deset skokova. Džejson Tatum je dodao 19 poena, a aAl Horford dva manje.

U timu Bruklina, najefikasniji je bio Džo Haris sa 19 poena, sa 16 ga je pratio Rondi Haris - Džeferson, a po 15 su postigli Karis Levert i Alan Karabe.