Nula u Bazelu, Švajcarci na Mundijalu!

Fudbalska reprezentacija Švajcarske obezbedila je plasman na Mundijal u Rusiji pošto je savladala Severnu Irsku u baražu sa ukupnih 1:0 u dve utakmice.

Izvor: Alex Livesey/Getty Images

Revanš meč u Bazelu završen je bez golova, pa se ispostavilo da je odlučio više nego sumnjivo dosuđeni penal koji je u prvom meču u Severnoj Irskoj doneo trijumf Švajcarcima.

Revanš je protekao u blagoj inicijativi domaće selekcije, Irci su uspeli da se obrane, ali ne i da postignu gol koji bi im garantovao barem produžetke.

Fantastičnu priliku za to imali su u prvom minutu nadoknade, ali je Švajcarsa sačuvala svoju mrežu i usledilo je veliko slavlje na stadionu u Bazelu.

Švajcarska je tako postala 27. selekcija koja je obezbedila plasman na Mundijal.