ABA: FMP namučio Zvezdu u Pioniru

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su FMP u Pioniru rezultatom 84:77, u utakmici osmog kola regionalne ABA lige.

Izvor: Turkish Airlines EuroLeague

Gosti iz Železnika ozibljno su namučili šampiona, imali su četiri minuta pre kraja samo -1, ali ipak nisu napravili iznenađenje.

Zvezda sada ima skor 6-2 na drugom mestu na tabeli, ma FMP je pretrpeo četvrti poraz.

U sastavu Zvezde ponovo nije bilo povređenog Pera Antića, a tim Dušana Alimpijevića nijednom tokom utakmice nije imao dvocifrenu prednost što dovoljno govori koliko su gosti dobro odigrali.

Zvezda je najveću prednost imala na samom startu kada je povela sa 14:5, a u nastavku meča viđena je velika borba.

Džejms Feldin bio je daleko najbolji sa 31 poenom i 5 asistencija, 12 poena dodao je Jovanović uz 5 skokova, a po 11 su postigli Ročesti i Lesor. Kod gostiju, Čović je imao 19 poena i 7 asistencija, a Odžo je uz 14 poena uhvatio 4 skoka.

Zvezda u sredu dočekuje CSKA u Evroligi.