Partizan prejak za Megu, opet "pukla" stotka

Partizan prejak za Megu, opet "pukla" stotka Izvor: Miroslav Todorović/FK Partizan

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali ekipu Mega Bemaks u Sremskoj Mitrovici rezultatom 102:89, u okviru osmog kola ABA lige.

Partizan, Novica Veličković, Vanja Marinković, Vilijams Gos, Patrik Miler, Marko Pecarski Izvor: Partizan NIS

Crno-beli su pobedom nad Megom prekinuli niz od tri uzastopna poraza i došli do petog trijumfa u ABA ligi. Sa druge strane, timu Dejana Milojevića to je peti poraz iz osam mečeva.

Beogradsku ekipu do pobede je vodio sjajni Najdžel Vilijams-Gos sa dabl-dabl učinkom (23 poena, 10 asistencija), a dabl-dabl je ostvario i Novica Veličković (16 poena, 11 skokova). Pored njih zapažene partije imali su i Vanja Marinković sa 22 poena (5/9 za tri) i Patrik Miler, koji je pored 16 koševa dodao i šest skokova i pet asistencija.

U redovima domaćih, Dilan Enis je pružio izvanrednu igru i meč je završio sa 26 poena, šest skokova i isto toliko asistencija. Goga Bitadze je 19 uz sedam skokova, dok su po 11 koševa ubacili Mušidi i Rebić.

Posle rezultatske klackalice u prvoj četvrtini, koja je pripala Megi 23:21, crno-beli su od starta druge deonice stekli prednost, koju do kraja meča nisu ispustili.

U finišu treće četvrtine Partizan je uspeo da se odlepi na dvocifrenu razliku (65:55) i od tada Mega nije uspela da ozbiljnije zapreti. Meč je praktično bio rešen sredinom poslednjeg kvartala, kad je ekipa Miroslava Nikolića otišla na maksimalnih plus 18 (95:77).

Posle te pobede, Partizan je drugi na tabeli sa skorom 5-3, dok je Mega na poziciji šest uz tri pobede i pet poraza.

Klub iz Beograda već u utorak čeka novi meč, kad u Evrokupu dočekuje berlinsku Albu.