Dva rekorda Svilara: Pomešana su mi osećanja

Dva rekorda Svilara: Pomešana su mi osećanja Izvor: Michael Steele, Getty Images
Mile Svilar i David de Hea

Mladi golman Benfike Mile Svilar ističe da je u utorak uveče uživao na "Old Traforfu" bez obzira na poraz svog tima rezultatom 2:0.

Osamnaestegodišnji golman je u 15. minutu odbranio penal Antoniju Marsijalu i sa 18 godina, dva meseca i četiri dana postao najmlađi čuvar mreže koji je zaustavio udarac sa bele tačke u u istoriji elitnog takmilčenja.

Ipak, u 45. minutu Belgijanac srpskog porekla i verovatno uskoro novi član "orlova" nije imao sreće jer ga je lopta posle pogođene stative Nemanje Matića udarila u leđa i završila u golu. Svilar je i u ovom segmentu postao rekorder Lige šampiona.

"Pomešana su mi osećanja. Mnogo je emocija bilo za 20 minuta, ali mislim da ništa nisam mogao da učinim, to je sreća", rekao je Svilar, koji je pre dve nedelje u prvom duelu sa Junatedom takođe odlično odradio svoj posao, ali je bio tragičar.

"Pokušao sam da uživam u celoj utakmici, u mojim godinama to je nešto posebno. Sjajni navijači, sjajne pristalice Benfike i šteta je što nismo mogli da osvojimo tri boda".

Mile Svilar, Benfika Izvor: Michael Steele, Getty Images

Golman prvaka Portugalije napominje da je njegova ekipa igrala dobro protiv engleskog velikana.

"Bili smo zaista dobri, imali smo mnogo šansi, ali De Hea je odradio odličan posao. Nadam se da ćemo ovako da nastavimo i u prvenstvu i u Ligi šampiona", istakao je Svilar.

Benfika je izgubila sve četiri utakmice u grupi A i ostala je bez šansi da se kvalifikuje među 16 najboljih ekipa u Ligi šampiona, a u preostala dva meča potrebne su im obe pobede kako bi obezbedili mesto u nokaut fazi Lige Evrope.