Revija koševa u Pioniru, Partizan dobio Igokeu

Košarkaši Partizana pobedili su Igokeu rezultatom 117:104, u duelu petog kola regionalne ABA lige.

Izvor: ABA, KK Partizan

Ekipa Miroslava Nikolića odigrala je još jedan meč sa mnogo oscilacija, ali je uspela da savlada veoma dobar tim Igokee i dođe do treće pobede u sezoni u utakmici koju je obeležio veliki broj koševa i nešto slabije odbrane.

Partizan je meč prelomio serijom 17-0 kojom je u finišu treće deonice od -5 (68:63) stigao do 80:68.

Mnogo problema Partizan je ponovo imao u odbrani, pa je u prvom poluvremenu primio čak 50 poena.

Gosti su u drugoj deonici imali najvećih +9 (40:31), ali Partizan je do poluvremena izjednačio na 50:50, a onda je pomenutom velikom serijom u trećoj deonici i preokrenuo rezultat.

Početkom poslednje deonice Mihajlo Andrić je ubacio dve vezane trojke za 88:74 i trasirao je put svoje ekipe do pobede.

Igokea je u nekoliko navrata smanjivala na jednocifreni minus, dva minuta pre kraja smanjila je na 108:102, ali nije mogla do preokreta.

Pobedu Partizana pored terena pratio je i novi centar Samardo Semjuels.

Najdžel Vilijams-gos je blistao sa 30 poena i 8 asistencija, 23 poena i 11 asistencija dodao je Miler, 16 poena ubacio je Šalić, a 15 Andrić. Na drugoj strani Dorel Rajt je završio sa 34 poena i 7 skokova, a po 13 poena dodali su Ponjavić, Radivojević i Ljubičić.