LE: Zicer Sume, stativa Miletića... Samo bod Partizanu

LE: Zicer Sume, stativa Miletića... Samo bod Partizanu Izvor: FK Partizan

Fudbalei Partizana i Skenderbega odigrali su nerešeno u Elbasanu u meču 3. kola grupe B Lige Evrope - 0:0. Drugi duel ove grupe u Kijevu između Dinama i Jang Bojsa takođe je završen bez pobednika (2:2) iako su gosti dva puta vodili.

Srpski šampion nije blistao na "vrućem" gostovanju u Albaniji, ali je bio mnogo bliži pobedi. Najbolje prilike ekipa Miroslava Đukića imala je u finišu utakmice kada je Suma, Zoran Tošić i Nemanja Miletić nisu uspeli da savladaju golmana domaćih Šehija.

Sumin zicer je zaustavio čuvar mreže Skenderbega, kao i Tošićev iz slobodnog udarca, dok je Miletićev udarac glavom posle kornera zaustavila stativa.

Jang Bojs je u Kijevu dva puta vodio, a od 82. minuta imao je igrača manje zbog isključenja Sanoga.

Posle tri meča Dinamo je prvi sa 7 bodova, Jang Bojs ima 3, a Partizan i Skenderbeg po 2.

Crno-beli u sledećem kolu 2. novemebra u Humskoj dočekuje večerašnjeg rivala.

Tok meča pratite uživo na portalu Sport kluba.

Domaći fudbaleri mnogo su bolje i konkretnije počeli meč. Nošeni podrškom sa tribina igrači Skenderbega su nekoliko puta zapretili u uvodnih 5 minuta, ali nije bilo velike opasnosti po gol Stojkovića.

Partizan je prvi put pripretio u 8. minutu. Šut sa velike udaljenosti oprobao je kapiten Vulićević, ali je golman Šehi pravovremeno intervenisao i odbranio.

Tri minuta kasnije Tavambin udarac je bio blokiran, a ubrzo je i sa 20-tak metara šutirao Suma, međutim, Šehi je i ovoga puta bio na mestu.

Posle zanimljiivih 15 minuta usledio je mirniji period. Crno-beli su preuzeli kontrolu na sredini terena, a domaći igrači su se povukli i čekali priliku da zaptere iz kontre.

U 23. minutu Miletić je poklonio loptu igračima albanskog tima, Džejms je krenuo sam prema Stojkoviću, ali u poslednjem trenutku intervenisao je Mitrović i otklonio veliku opasnost.

Hrvatski internacionalac Radaš je u 33. minutu zbog povrede izašao iz igre, a šansu je dobio Aljiti.

Mnogo faulova i prekida, prigovora sudiji i jednih i drugi, domaćih zbog "laktanja" Tavambe, obeležilo je finiš prvog poluvremena.

Ne toliko zanimljivo prvo poluvreme završeno je bez golova.

Treneri oba tima ništa nisu menjali i drugih 45 minuta počeli su sa postavama koje su završile prvi deo igre.

U 54. i 55. minutu Skenderbeg je imao dve dobre prilike. Najpre je Mitrović blokirao šut Džejmsa, a ubrzo je domaći tim bio u dobroj poziciji posle gužve u šesnaestercu.

Tavamba je nekoliko minuta kasnije pokušao posle asistencije Vulićevića, ali je stameni centarfor crno-belih bio izblokiran.

U 60. minutu Zoran Tošić je bio u kontri, ali umesto da prosledi loptu do Jankovića odlučio je da krene sam ka golu rivala. Zaustavljen je prekršajem...

U nastavku akcije Nemanja Miletić je bio u odličnoj poziciji, ali umesto da šutira loptu je dodao Tavambi, koji nije uspeo loptu da pošalje ka golu.

U 66. minutu Ognjen Ožegović zamenio je Tavambu.

U drugom delu drugog poluvremena uglavnom s eiga na čpolovini terena, Partizan je nešto konkretniji, ali stopostotnih prilika nema ni na jednoj ni na drugoj strani.

U 78. minutu Skenderbeg je posle mnogo vremena zapterio. Janković je dugo držao loptu i posle njegove greške usledila je kontra domaćina, ali je Stojković bio priseban i "pokupio" je loptu ispred Džejmsa.

U 81. minutu Suma i Janković su bili u kontri, međutim, još ispred šesnaesterca defanzivci Skenderbega su otklonili opasnost.

Zoran Tošić je u 84. minutu pokušao iz slobodnog udarca da uradi nešto više, ali je šutirao preko gola. Najstariji igrač Partizana Saša Ilić je u 88. minutu zamenio Marka Jankovića.

U 89. minutu Suma je imao najbolju priliku na utakmici. Najskuplje pojačanje crno-belih u istoriji je bilo 5 metara od gola rivala, ali je Šehi i ovoga puta bio uspešniji.

Zoran Tošić je nekoliko trenutaka kasnije iz slobodnog udarca odlično šutirao, međutim, i ovoga puta golman Skenderbega je odbranio. Posle kornera Miletić je pogodio stativu.

Bila je to i poslednja šansa na utakmici, a posle remija u Kijevuu drugi krug takmičenja ulazi se sa nepromenjenim stanjem na tabeli.

Skenderbeg - Partizan 0:0

Skenderbeg: Šehi, Mici, Jašanica, Muzaka, Dita, Taku, Vanđelji, Radaš, Džejms, Ljiljaj, Sove. Klupa: Tekja, Aliti, Škodra, Benejam, Osmani, Sahiti, Gripši.

Partizan: Stojković, Vulićević, N. Miletić, N. Miletić, Mitrović, Jevtović, Everton, Tošić, Janković, Suma, Tavamba. Klupa: Jovičić, Ilić, Ostojić, Radin, Antonov, Ožegović, Pantić.

Pogledajte SVE REZULTATE I STRELCE, kao i TABELE.