LE: Fenomenalni Milinković-Savić, debakl Vardara

LE: Fenomenalni Milinković-Savić, debakl Vardara Izvor: Getty Images/Paolo Bruno
Sergej Milinković Savić

Fudbaleri Real Sosijedada deklasirali su Vardar u Skoplju rezultatom 6:0 u meču 3. kola Lige Evrope, Sergej Milinković Savić pružio je još jednu sjajnu partiju u preokretu i trijumfu Lacija u Nici, a iznenađenje je priredila ukrajinska Zorja pobedom protiv Herte iz Berlina.

U jednom od najinteresantnijih mečeva 3. kola Lacio je u grupi K posle preokreta pobedio Nicu na Azurnoj obali rezultatom 3:1. Francuski tim je poveo u 4. minutu pogotkom Marija Balotelija, a interesantno da je Italijan učestvovao u svih osam poslednjih pogodaka svog tima. Sedam puta je bio strelac i jednom asistent.

Lacio je izjednačio već u sledećem napadu. Srpski internacionalac Sergej Milinkvoić Savić je glavom loptu poslao u srce šesnaesterca, a lošu reakciju golmana i jednog defanzivca domaćeg tima iskoistio je Saisedo i izjednačio rezultat već u sledećem napadu.

U 65. minutu ponovo su Srbin i Ekvadorac bili u prvom planu. Saisedo je asistirao, a Milinkoviću-Saviću nije bilo teško da loptu pošalje u gol. Još jednu sjajnu partiju Srbin je krunisao drugim pogotkom u 89. minutu posle kornera koji je izveo Alberto.

U drugom meču Varegem i Vitese su u Belgiji odigrali 1:1 i upisali prve bodove.

Real Sosijedad ništa nije prepustio slučaju i posao u Skoplju je završio u periodu od 12. do 42. minuta. Mrežu makedonskog prvaka načeo je Ojarzabal u 12, a onda je Vilijan Žose u 34. i 42. minutu postigao prva dva od svoja četiri gola.

Brazilac je sjajnu partiju na "Filip II Areni" kruniosao sa još dva pogotka u 55. i 59. minutu za potpuni debakl tima Čedomira Janevskog. Konačnih 0:6 postavio je De la Belja u poslednjim trenucima meča.

Twitter Embed Code

U ovoj grupi Zenit je na svom terenu zadržao maksimalan učinak, a za pobedu protiv Rozenborga rezultatom 2:0 pobrinuo se Rogoni. Argentinac je već u 2. minutu doneo prednost svom timu, a trijufm je overio sredinom drugog poluvremena. Međutim, ni to nije bio kraj jer je Rigoni u 75. minutu iskorstio grešku defanzivaca norveškog tima i neometan pogodio za het-trik.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović odigrao je svih 90 minuta za ruski tim.

Zenit je lider sa 9 bodova, Sosijedad ima 6, Rozenborg 3, a Vardar 0.

Salcburg je na teškom gostovanju u Konji upisao tri boda i ostao na prvom mestu grupe I sa 7 bodova, dok je Marsej preokrenuo protiv Gimaraeša (2:1) i posloe tri kola ima bod manje od Austrijanaca.

Za iznenađenje potrudili su se autsajderi u grupi J. Švedski Ostersunds je protiv Atletik Bilbaa bio na korak do trijumfa, ali su Baskijci u finišu izjednačili (2:2) i isčupali bod, dok je identičan Zorja u Ljvovu bila bolja od berlinske Herte - 2:1.

Astana je u grupi A deklasirala Makabi iz Tel Aviva rezultatom 4:0, dok se drugom meču ove grupe od 21:05 sastaju Viljareal i Slavija iz Praga.

Varegem i Vitese su u Belgiji odigrali 1:1 i upisali prve bodove.

U najmanje atraktivnoj grupi G Steaua je u Izraelu u drugom poluvremenu sa dva postignuta gola ostvarila i treći trijumf, dok je Lugano savladao Plzen sa 3:2. Rumuni su prvi sa 9 bodova, a ostala tri tima imaju po 3 boda.

Pogledajte SVE REZULTATE, STRELCE I RASPORD, kao i TABELELige Evrope.

Tagovi: Liga Evrope , sergej milinković-savić