LŠ: Zvezda se vratila posle 0:3, Asanović za nadu

LŠ: Zvezda se vratila posle 0:3, Asanović za nadu Izvor: VSS/UNIQA

U prvom meču baraža za plasman u grupnu fazu vaterpolo lige šampiona Crvena zvuzda je remizirala sa Sabadeljom na bazenu Sportskog centar "Milan Gale Muškatirović" - 6:6.

Ekipa Dejana Savića je već prolaskom do baraža ostvarila veliki uspeh pošto je u svakom slučaju obezbedila učešće u evropskim takmičenjima. AKo ne prođu Špance igraće u Ligi Evrope.

Sabadelj ,koji je drugi najbolji tim Španije iza Barselonete dobro je počeo meč i nakon prvog poluvremena imao je prednost od 2:0. Na startu treće četvrtine gosti su poveli sa 3:0, ali je Zvezda uspela da se vrati sa dva brza gola iz igre na 3:2.

Još jednom je Sabadelj došao do dva gola prednosti, ali su crveno-beli opet odlično odreagovali uz veliku podršku sa tribina i došli do vođstva od 5:4.

Međutim, iskusna ekipa iz Španije je u poslednja četiri minuta preokrenula i povela 6:5, a šesti gol su postigli sa igračem više.

Do izjednačenja Crvena zvezda je došla dve sekunde pre kraja golom Mateje Asanovića. On je uz Tanaskovića bio najefikasniji i postigao je dva gola, a po jednom su se u strelce upisali Stojanović i Njegovin.