Zatvori

Istorija Paname, SAD bez Mundijala posle 32 godine

Ekipa Paname pridružila se Meksiku i Kostariki kao direktni učesnik Svetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine, u baraž će Honduras, dok je ekipa SAD šokirana i ostala je bez Mundijala.

Izvor: Patrick Smith, Getty Images

Tim Brusa Arene potpuno je sasekla važnost meča sa Trinidadom i Tobagom, pa je tim SAD pao na gostovanju ubedljivo poslednjeplasiranoj ekipi 2:1. Golove za domaćina postigli su Vinčester u 17. i Džons u 37. minutu, a smanjio je Pulišić u 47. minutu uz malo sreće, da bi do kraja meča stativu pogodio Klint Dempsi.

Ipak, više od toga nije se moglo i SAD ostaju bez Mundijala prvi put od 1986. godine, pošto im ni ostali rezultati nisu išli na ruku.

Izvor: You Tube

Panama je savladala Kostariku kod kuće sa 2:1, a heroj susreta bio je 31-godišnji Roman Tores, da ironija bude veća, fudbaler Sijetl Saundersa. Njegov tim na poluvremenu je gubio 1:0, potom je Tores izjednačio u 53, da bi u 88. minutu nauštrb SAD doneo Panami prvi plasman na SP u istoriji.

Preokret je viđen i u Tegusigalpi, Meksiko je na poluvremenu vodio 2:1, ali je Honduras preokretom u nastavku došao do pobede – Oćoa je dao autogol u 54. minutu, a gol vredan baraža postigao je igrač Hjuston Dajnama Romel Kioto šest minuta kasnije.

Honduras će se za plasman na Svetsko prvenstvo boriti u dvomeču sa Australijom 6. i 14. novembra.