Zatvori

Mesi spasilac Argentine, Čile ne ide na Svetsko prvenstvo

Fudbaleri Argentine plasirali su se direktno na Svetsko prvenstvo u Rusiji, pošto su savladali Ekvador u gostima sa 3:1 (2:1). Uz dominantni Brazil, direktno dalje idu Urugvaj, spomenuta Argentina i Kolumbija, Peru će u baraž, a Čile i Paragvaj neće ići u Rusiju.

Izvor: Robert Cianflone, Getty Images Sport

Ekvador, koji je i pre meča izgubio šanse za prolaz dalje, poveo su u prvom minutu, ali je onda nastupila magija Lea Mesija i het-trik najboljeg igrača sveta za pobedu vrednu plasmana u Rusiju.

Odbrana Argentinaca izigrana je u prvom minutu, strelac je bio Ibara i već su mnogi zamislili nezamislivo – Mundijal bez Argentine. Međutim, ekipa Horhea Sampaolija nije paničila i već u 12. minutu došla je do izjednačenja posle duplog pasa Mesija i Di Marije i rutinske realizacije igrača Barselone.

Osam minuta kasnije videli smo prvi trenutak magije, kada je Mesi sa 14-15 metara zakucao loptu pod prečku i kompletirao preokret Argentine.

Do poluvremena je rezultat ostao nepromenjen, a na startu nastavka delovalo je da gosti ostaju bez daha, pošto je Ekvador bio konkretniji i igrao sa više energije. Međutim, u 62. minutu Mesiju je ostavljeno prostora, on je prošao kroz odbranu rivala i divnim lobom trasirao put Argentini ka Mundijalu.

Domaći su ostali bez volje, a Argentina je rutinski privela meč kraju.

Izvor: You Tube

Peru i Kolumbija remizirali su 1:1 – poveli su gosti golom Falkaa na asistenciju Rodrigesa, ali je Paolo Gerero u 82. minutu golom iz slobodnog udarca doneo bod Peruu vredan plasmana u baraž i dvomeča sa Novim Zelandom 6. i 14. novembra.

Zanimljivo, Gerero je rođen 18 meseci posle poslednjeg mundijalskog nastupa Perua, 1982. godine u Španiji.

Sve što je radio dobro u kvalifikacijama, Paragvaj je prosuo u 90 minuta fudbala sa poslednjeplasiranom Venecuelom, koja je u Asunsionu slavila sa 1:0 golom Erere u 84. minutu.

Brazilci su ubedljivo prvi i to se zna od ranije, ali pošteno su obavili svoj posao i sa 3:0 su savladali Čile – golovi su pali u razmaku od dva minuta. Prvo je u 55. minutu Paulinjo odbitak smestio u mrežu posle očajne reakcije golmana golmana Brava, da bi dva minuta kasnije Žezus krunisao savršen kontrapad domaćih.

Trijumf je overio upravo Žezus, koji se ušetao u gol u 92. minutu, nakon što je i Bravo otišao u napad.

Tako bez Rusije ostaje ekipa koja je 2014. godine igrala sjajan fudbal i bila nadomak da eliminiše baš domaćina Brazil u osmini finala.

U meču sa najviše golova nije počelo dobro za Urugvaj, Bolivija je povela autogolom Silve u 24. minutu, ali je već do poluvremena domaćin preokrenuo golovima Kaseresa i Kavanija. U nastavku je Luis Suares dvaput tresao mrežu, da bi Godin novim autogolom ipak ublažio poraz Bolivije, ali bez posledica po svoj tim.

Završnica za infarkt i konačno smo dobili epilog u Južnoj Americi, evo kompletne tabele:

1. Brazil 18 12 5 1 41:11 41
2. Urugvaj 18 9 4 5 32:20 31
3. Argentina 18 7 7 4 19:16 28
4. Kolumbija 18 7 6 5 21:19 27
5. Peru 18 7 5 6 27:26 26
6. Čile 18 8 2 8 26:27 26
7. Paragvaj 18 7 3 8 19:25 24
8. Ekvador 18 6 2 10 26:29 20