Zatvori

Sjajni Čilić prepustio Herisonu samo dva gema

Sjajni Čilić prepustio Herisonu samo dva gema Izvor: Atsushi Tomura/Getty Images

Najbolji hrvatski teniser Marin Čilić plasirao se u polufinale turnira u Tokiju pobedom nad Amerikancem Rajanom Herisonom 2:0 u setovima.

Hrvat je sjajnom partijom za 54 minuta igre savladao 52. igrača sveta po setovima 6:2, 6:0 i došao na korak od finala.

Marin je tokom celog meča fantastično igrao na svoj servis, ne dozvolivši Herisonu nijednu brejk loptu.

Prvi nosilac u Tokiju je do prvog brejka došao u četvrtom gemu prvog seta i od tog trenutka pobednik se nije dovodilo u pitanje. Do kraja seta Čilić je još jednom uzeo servis Amerikancu i rutinski poveo, a zatim furioznom igrom u drugom setu rešio meč.

Čilić će u polufinalu igrati protiv pobednika meča između Juičija Sugite i Adrijana Manarina, i imaće priliku da dođe do najboljeg rezultata u Tokiju, pošto je prošle godine u toj rundi poražen od Davida Gofana.

Tagovi: Marin Čilić