Đorđević: Imali smo moć u očima

Đorđević: Imali smo moć u očima Izvor: fiba.basketball

Selektor srpskih košarkaša Aleksandar Đorđević rekao je da je njegov tim u duelu sa Italijanima odigrao odbrambeno najbolju utakmicu na Evropskom prvenstvu u Istanbulu.

Reprezentacija Srbije slavila je protiv ‚Azura‘ sa 83:67 i tako izborila plasman u polufinale Evrobasketa, gde je čeka susret sa Rusijom.

Sjajna utakmica, sa mnogo ofanzivnih skokova. Možda nam je to dalo prednost. Ovo je velika pobeda, ali se okrećemo sledećem rivalu – Rusiji. Znamo ih dobro i bićemo spremni“, rekao je Đorđević.

Đorđević je potom izrazio veliko zadovoljstvo igrom svojih izabranika u četvrtfinalu Šampionata ‚Starog kontinenta‘.

Možda je ovo bila naša najčvršća odbrambena utakmica do sada, na tome smo i radili i iz toga izvlačili snagu. Bili smo fokusirani i čestitam igračima na fizičkoj snazi, inteligenciji u svakom napadu. Imali smo moć u očima, bili smo spremni za svaki napad Italijana. Znali smo da imaju odlične šutere, odradili smo odličan posao na Belineliju i Datomeu“, naglasio je selektor ‚Orlova‘.

Legenda srpske košarke nije želela da predviđa šta njegov tim može da uradi do kraja šampionata, ali je najavio da će dati sve od sebe.

Došli smo na takmičenje i ono za nas još traje, na svu sreću. Idemo na pobedu na svakoj sledećoj utakmici, nema šta drugo da se kaže. Ne mogu da predvidim budućnost, ali ćemo dati sve od sebe“, istakao je Đorđević.

Srpske košarkaše polufinale sa Rusijom čeka u petak od 20.30, a dan ranije u istom terminu igraju Slovenija i Španija.