Zatvori

SEHA: Vardar ubedljiv protiv Meškov Bresta

SEHA: Vardar ubedljiv protiv Meškov Bresta Izvor: Getty Images/Alex Grimm

Aktuelni šampion Evrope rukometni klub Vardar upisao je i treći trijumf u novoj sezoni regionalne SEHA lige, pošto je na otvaranju trećeg kola bio bolji od šampiona Belorusije Meškov Bresta 31:23 (17:14).

Vardar je na samom startu utakmice poveo golovima Dainisa Kristopansa, Igora Karaičića i Ivana Čupića, a na 3:1 je smanjio Šilovič.

Aktuelni šampioni Evrope bili su mnogo agresivniji u napadu i tokom čitavog meča su kontrolisali igru.

Jedinu priliku da sustignu domaću ekipu Meškov Brest je imao krajem prvog poluvremena, kada su Belorusi prišli na 14:13, ali je Vardar pred odlazak na pauzu osigurao tri gola prednosti.

I u nastavku su briljiralji Čupić i Kristopans, a Vardar je zaigrao još ubedljivije i rutinski stigao do treće pobede u sezoni.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Vuko Borozan koji je postigao šest golova, a pratio ga je Ivan Čupić sa pet. Golman Vardara Arpad Sterbik upisao je osam odbrana.

Na drugoj strani, Stojković i Šilovič su dali po pet golova, dok je Rade Mijatović deset puta sačuvao gol gostiju.

Vardar je trenutno na prvoj poziciji, dok se aktuelni šampioni ukrajinskoj prvenstva nalaze na sedmom mestu sa dva poraza i jednim trijumfom.