Španci "pregazili" Rumuniju pred duel sa Hrvatskom

Španci "pregazili" Rumuniju pred duel sa Hrvatskom Izvor: Christian Petersen, Getty Images
Riki Rubio i Pau Gasol

Košarkaška reprezentacija Španije ubedljivo je slavila protiv selekcije RUmunije u trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva.

Španci su slavili rezultatom 91:50 (21:19, 20:8, 29:8, 21:15), a u sastavu selekcije Španije nisu se našli Abrines zbog povrede i Pau Gasol.

Rumuni su zabeležili smao jedno vođstvo na meču i to u prvoj četvrtini (19:18), a izabranici selektora Serhija Skariole su zatim preuzeli kontrolu nad utakmicom i rutinski upisali i treći trijumf na Evropskom šampionatu.

Špance je do pobede predvodio Huan Ernangomez sa 18 poena, dok je u timu Rumunije briljirao Moldoveanu sa 15.

Twitter Embed Code

Španija je na prvom mestu na tabeli grupe C sa tri trijumfa iz isto toliko mečeva, dok je Hrvatska sa istim učinkom na drugoj poziciji.

Prate ih Crna Gora sa dva poraza i jednom pobedom i Mađarska sa istim skorom, a na začelju tabele su Češka i Rumunija, koja ima sva tri poraza.

Španiju očekuje duel sa Hrvatskom, koji je na programu u utorak od 16 časova i 45 minuta.

Evropsko prventsvo traje do 17. septembra, a možete ga pratiti na kanalima Sport kluba uz određene regionalne restrikcije.