Zatvori

Zvezda pet od pet - u dobrom raspoloženju na Krasnodar

Zvezda pet od pet - u dobrom raspoloženju na Krasnodar Izvor: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Bačku u petom kolu Superlige Srbije rezultatom 3:1 i sačuvali stoprocentan učinak u dosadašnjem delu šampionata.

Zvezda je tom pobedom sačuvala prvu poziciju, uz sjajnu gol razliku 16:1. Na drugoj strani ekipi Bačke je to i peti poraz u nizu, pa će ekipa iz Vojvodine u nastavku šampionata voditi grčevitu borbu za opstanak.

Vodeći pogodak za vicešampiona Srbije postigao je Aleksandar Pešić u 38. minutu posle kornera Nenada Milijaša. Pešiću je to peti gol u isto toliko mečeva, i nalazi se na čelu liste strelaca Superlige Srbije. Na 2:0 povisio je Abraham Frimpong, kome je to prvi pogodak u crveno-belom dresu, u 54. minutu.

Bačka se u 81. minutu vratila u meč golom Čekovića i to je prvi gol koji je Zvezda primila posle sedam takmičarskih mečeva.

Sve nedoumice oko pobednika otklonio je Uroš Račić pet minuta kasnije. Mladom vezisti je prvenac u seniorskom timu.

Zvezda posle pet kola ima 15 bodova, tri više od drugoplasirane Vojvodine, koja ima meč manje. Bačka je na poslednjem mestu bez bodova.

Crveno-bele u četvrtak očekuje prvi meč plej-ofa za plasman u Ligu Evrope u Rusiji protiv Krasnodara.

TOK MEČA:

Trener crveno-belih odlučio se za kombinovani sastav, kako bi odmorio nosioce igre pred duel sa Krasnodarom, pa će za vicešampiona Srbije od starta igrati: Borjan, Gobeljić, Frimpong, Babić, Anđelković, Račić, Milijaš, Rikardinjo, Adžić, Milić i Pešić.

Za Bačku nastupaju: Jevrić, Varga, Nikolić, Klisura, Ilić, Živković, Makarić, Spremo, Trivunović, Luković, Račić.

Duel između Zvezde i Bačke možete pratiti ovde.

Crveno-beli očekivano imaju inicijativu od prvog minuta. Golman Bačke Jevrić je nekoliko puta sjajno reagovao i sprečio domaću ekipu da dođe do vođstva.

Napadač Pešić je posle sjajnog dodavanja Rikardinja imao otvoren put ka golu, ali je Jevrić iskoristio nešto jači igrača Zvezde i reagovao na vreme.

Najbolju priliku za Zvezdu propustio je Milić u 28. minutu, kada je šutirao sa ivice šesnaesterca.

GOOOL: Crveno-beli dolaze do prednosti u 38. minutu. Posle kornera koji je izveo Nenad Milijaš, Pešić udarcem glavom trese mrežu. To je peti pogodak sjajnog napadača ove sezone, čime se popeo na čelo liste strelaca Superlige.

Minimalnim vođstvom Zvezda je otišla na odmor.

Početkom drugog poluvremena Bačka je u nekoliko navrata zapretila ali je taj pritisak ubrzo splasnuo.

GOOOL: U 54. minutu Zvezda povećava prednost na 2:0. Prvenac u crveno-belom dresu postigao je defanzivac Abraham Frimpong posle asistencije Pešića.

Domaća ekipa je u istom ritmu igrala i u nastavku meča, samo tri minuta od gola Frimponga na priliku da rezultat povisi na 3:0 propustio je Pešić.

GOOOL: Bačka se vraća u život posle gola Čekovića u 81. minutu. Dobar kontranapad gostiju Čeković završava sjajnim udarcem iskosa sa leve strane.

Na drugoj strani uzvratio je ponovo raspoloženi Pešić, a zatim mladi Luka Ilić udarcem sa 16 metara, međutim, samo korner za Zvezdu.

GOOOL: U 86. minutu Uroš Račić trese mrežu. Posle kornera Milijaša i udaca glavom Babića, lopta se odbila od prečke do Račića koji je sa 5 metara postigao gol.

Do kraja Zvezda je sigurnom igrom privela meč kraju i zabeležila i petu pobedu u nizu.