Zatvori

EP U18: Srbija preko Slovenije do polufinala

EP U18: Srbija preko Slovenije do polufinala Izvor: KSS

Ženska košarkaška juniorska reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Šopronu pošto je u četvrtfinalu pobedila selekciju Slovenije sa 74:63.

Ekipa trenera Miloša Pavlovića dobila je tri od četiri četvrtine, a posebno zrelu partiju prižila je u drugom poluvremenu.

Posle nerešenog rezultata u prvih 20 minuta (38:38), Srbija je u trećoj četvrtini preuzela kontrolu, stigla do velikih 12 poena viška i prelomila utakmicu.

Mlade Srpkinje su potom rutinski duel privele kraju i u subotu u borbi za mesto u finalu sastaće se sa aktuelnim šampionkama, reprezentacijom Francuske koja je u reprizi prošlogodišnjeg finala bila bolja od Španije sa 51:45.

Strelci za Srbiju bili su: Katanić 8, Zukanović 8, Turudić 8, Vulović 4, Naumčev 8, Đorđević 12 (10 skokova), i Raca 16. Kod Slovenki Gorsič upisala 18 poena.

Drugi polufinali par su Češka i Belgija.

Srbija je u ovoj uzrasnoj kazetogiji prvak Evrope bila 2005. (zajedno sa Crnom Gorom) i dve godine kasnije, srebna je bila 2006, a bronzana 2012. i 2013.