SP U20: Srbija deklasirala Kinu

SP U20: Srbija deklasirala Kinu Izvor: VSS/Ivica Veselinov

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije deklasirala je selekciju Kine 27:4 i sa dva trijumfa na čelu je tabele grupe C Svetskog šampionata u Beogradu.

Ekipa selektora Vladimira Vujasinovića već posle prve četvrtine imala je pet golova viška (7:2) i bilo je jasno da će ovo biti samo lakši trening za domaćine planetarnog šampionata.

Srbija je na poluvremenu vodila sa 13:3, a do kraja utakmice na bazenu "Milan Gale Muškatirović" samo je uvećala prednost.

Čak desetorica srpskih vaterpolista upisalo se u strelce. prednjačio je Ivan Gvozdenović sa 5 golova, jedan manje su postigao Filip Radojević i Nebojša Toholj, dok su po 3 upisali Veljko Tankosić i Nikola Radonjić. Kod Kineza Vang Beiji je zabeležio dva gola.

U drugom meču današnjeg programa u grupi C Argentina je bila bolja od Novog Zelanda 9:5.

Srbija se u utorak u 18 časova sastaje sa Novim Zelandom, dok će im 9. avgusta, u poslednjem meču grupne faze takmičenja, rival biti Australija, koja je upisala dve pobede u prva dva meča.