Nišikori bez šanse za brejk, Zverev u finalu Vašingtona

Nišikori bez šanse za brejk, Zverev u finalu Vašingtona Izvor: Getty Images/Julian Finney

Nemački teniser Aleksandar Zverev savladao je devetog tenisera sveta Kei Nišikorija u polufinalu turnira u Vašingtonu rezultatom 2:0 i plasirao se u finale tog takmičenja.

Mladi Nemac je za 65 minuta igre slavio po setovima 6:3, 6:4, ne dozvolivši Nišikoriju nijednu priliku za brejk.

Zverev, koji je osmi teniser sveta, je već na startu meča uzeo servis protivniku i poveo sa 3:0. U nastavku je sigurnim servis gemovima održavao brejk prednosti i rešio set u svoju korist.

Slična situacija viđena je i u drugom setu, kada je Zverev u trećem gemu iskoristio drugu brejk loptu, posle čega je kompletirao brejk i došao do prednosti 3:1. Japanac do kraja seta nije uspevao ozbiljnije da zapreti, pa će 20-godišnji Nemac imati priliku da se bori za četvrti trofej u sezoni, a ukupno peti.

Njegov protivnik u finalu biće teniser iz Južne Afrike Kevin Anderson, koji je u polufinalu bio bolji od domaćeg igrača Džeka Soka takođe sa 2:0 u setovima.

Taj meč je na programu u nedelju od 17 časova po srednjoevropskom vremenu.

Turnir u Vašingtonu igra se za nagradni fond od 1,75 miliona dolara.