SP: Lakši trening za srpske vaterpoliste na startu

SP: Lakši trening za srpske vaterpoliste na startu Izvor: Getty images/Adam Pretty
Vaterpolo reprezentacija Srbije

Vaterpolo reprezentacija Srbije ubedljivom pobedom je započela učešće na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj, na kojem brani titulu.

U prvom kolu savladana je jedna od najslabijih reprezentacija na turniru, Južnoarfička republika, rezultatom 21:5.

Prvu četvrtinu, srpski vaterpolisti su rešili rezultatom 6:1. Na poluvremenu su imali ogormnu prednost 13:2, koju su nastavili da povećavaju i u nastavku.

Jedino što su Južnoafrikanci uspeli da urade na ovom meču bilo je izjednačenje nakon prvog pogotka Srbije.

Na kraju su stigli do impresivne brojke od 21 postignutog gola. Među strelcima, prednjačili su Jakšić, Aleksić i Prlainović sa po tri gola, po dva su postigli Ćuk, Pijetlović, Rašović, Filipović i Mitrović, po jedan Mandić i Ubović.

Aktuelne svetske šampione u sredu očekuje mnogo veći izazov, kada igraju sa selekcijom Španije. Meč počinje u 12:10.