Zatvori

EP u kajaku: Pajić i Holpert srebrni u Plovdivu

EP u kajaku: Pajić i Holpert srebrni u Plovdivu Izvor: Kajakaški savez Srbije
Kajak

Srpski kajakaši Dejan Pajić i Ervin Holpert osvojili su srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u bugarskom Plovdivu. To je druga medalja za srpsku reprezentaciju na EP, pošto su u subotu do srebra stigli Marko Tomićević i Milenko Zorić.

Pajić i Holpert su u kajaku dvosedu na 500 metara veslali u vremenu 1:27.616, dok su ispred njih bili samo Mađari Bence Hadaš i Šandor Totka (1:26.500). Trećeplasirani su bili Ukrajinci Ivan Semjkin i Igor Trunov (1:28.004).

Milica Starović je u finalu kajaka jednoseda na 500 metara osvojila četvrto mesto u vremenu 1:48.020. Zlatnu medalju je osvojila Tamara Takač iz Mađarske sa vremenom 1:47.264, dok su je sledile Beloruskinja Volja Hudženka i Ruskinja Elena Anišina.

Starovićeva je za trećeplasiranom Ruskinjom kasnila 112 hiljaditih delova sekunde.

Srpski kajak četverac u sastavu Simo Boltić, Dejan Pajić, Ervin Holpert, Dragan Hančovski bio je sedmi na 1000 metara (2:59.886), dok je pobeda otišla u ruke Španaca Kubelosa, Kabanjina, Valca i Penje.

Sestre Nikolina i Olivera Moldovan su u finalu kajaka dvoseda na 500 metara bile šeste, uz ostvareno vreme od 1:42.540. Do zlatne medalje su došle Nemice Franciska Veber i Tina Dice, dok su srebrne bile Slovenke Špela Ponomarenko Janić i Anja Osterman.

Parakajakaš Vuk Radovanović zauzeo je peto mesto u finalu u Plovdivu u disciplini KL2 200 metara, dok je Arsen Arsenović zauzeo treće mesto u B finalu, a ukupno 12. mesto u disciplini KL3 200 metara.