Đoković u polufinalu. Sa Timom u 20 časova Izvor: Getty Images/Clive Brunskill

Novak Đoković plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu pobedom protiv Huana Martina del Potra, 14. u međusobnim susretima, a trećom ove godine.

Novak Đoković Izvor: Clive Rose/Getty Images

Đoković je do polufinala došao pobedom u dva seta, 6:1, 6:4.

Novak Đoković je nakon pretrpljenog brejka u prvom setu u nastavku lako nadigrao Del Potra i poevo sa 1:0 u setovima nakon 44 minuta igre i šest vezanih osvojenih gemova.

Meč je prekinut zbog kiše u drugom setu pri vođstvu Del Potra 2:1, bez brejka.

Po povratku na teren, dan kasnije, Novak je lako povratio ritam i uz jedan napravljen brejk došao do drugog seta i plasmana u polufinale u kome ga čeka odmorni Dominik Tim. Novak nikada nije izgubio četvrtfinale u Rimu.

Novaku je ovo prva pobeda protiv Del Potra u dva seta još od 2013. jer su njihovi dueli uvek definicia prave teniske borbe.

Đoković će ove subote na teren još jednom, a polufinalni duel ga očekuje ne pre osam sati.

Već u prvom gemu, Argentinac je osvojio poen na Novakov servis i poveo sa 1:0, ali je srpski teniser uzvratio "istom merom" pa je nakon devet minuta igre meč ponovo na početku.

Nakon velike borbe i spašene brejk lopte, Novak je sačuvao poen na svoj servis. 2:1. Del Potro je servirao za novo izjednačenje, ali je duplom servis greškom predao svoj gem Đokoviću koji vodi 3:1 i servira.

Nakon relativno "mirnog" gema za Đokovićevo vođstvo od 4:1,veliku borbu ponovo smo gledali na Delpov servis, a Đoković je iskoristio priliku da dođe do novog brejka. Serviraće za prvi set.

Nije se Argentinac predao bez borbe u ovom gemu, gledali smo zanimljiv gem koji je završen Novakovim vođstvom 1:0 i šestim vezanim osvojenim gemom.

Đoković igra kako treba, bolji je u dužim razmenama, forsira Del Potrov bekhend i igra precizno kada je najpotrebnije.

Početak drugog seta obeležio je i početak kiše, ali niko ne razmišlja o prekidanju meča. Del Potro je konačno prekinuo Novakovu seriju i dobio prvi gem u drugom setu.

Ukoliko dođe do prekida meča zbog kiše, duel će biti nastavljen u subotu.

Pri rezultatu 2:1 za Del Potra, bez brejka, igrači su zbog pojačane kiše otišli u svlačionicu.

Čeka se odluka sudije.

Ukoliko se ne bude igralo večeras, pobednika ovog duela očekuje ozbiljan zadatak i dva duela u jednom danu.

Nastavak meča:

Po povratku na teren, Novak je meč nastavio sigurnim gemom na svoj servis. trenutni rezultat je 6:1, 2:2. Na servisu je Argentinac.

Đoković se brzo vratio u ritam od prethodne večeri i uspeo da napravi brejk. Vodi 4:2.

Po jedan brejk za svakoga i Delpo je u situaciji da servira za opstanak u meču. Del Potro je svoj posao odradio sigurno, uz jake servise i Novak servira za pobedu i susret sa Dominikom Timom.

Đoković je do nove pobede i novog polufinala na šljaci Rima došao iskoristivši prvu meč loptu.